Search
Close this search box.

Aké je to vyrastať s otcom trpiacim Downovým syndrómom? Mladík sa podelil o svoj príbeh

Rodiny sú rôzne. Niekedy nekompletné, niekedy nie celkom tradičné. Toto je príbeh muža, ktorého vychoval otec trpiaci Downovým syndrómom. Je dôkazom toho, že aj hendikepovaní ľudia môžu byť dobrými rodičmi.


21-ročný Sader Issa pochádza zo Sýrie. Jeho detstvo bolo naplnené láskou a podporou. Hoci ho vychovával muž s Downovým syndrómom, on na toto životné obdobie veľmi rád spomína. Napriek svojmu hendikepu sa mu zo Sadera podarilo vychovať dobrého a úspešného muža.

Hanba nie je na mieste

Ako uviedol portál brightside.me, Sader je na svoje korene hrdý. Jeho otec sa vždy snažil, aby sa synov život podobal na život bežného dieťaťa. A aj sa mu to podarilo. Samotný Sader hovorí, že jeho vzťah s otcom je úplne normálny. Tak, ako v každom vzťahu medzi rodičom a dieťaťom, aj u nich sa vyskytli nejaké problémy a nezhody. Tie však obaja dokázali prekonať a vybudovať si silný a zdravý vzťah.

Jad Issa, Saderov otec, pracuje v mlyne neďaleko svojho domu. Jeho syn mu v práci často pomáha. Jad vedie normálny život, ľudia ho rešpektujú a správajú sa k nemu s úctou. Je to totiž človek, ktorý okolo seba rozsieva lásku a nič za to neočakáva. „Som na svojho otca pyšný. Počas celého života mi bol tou najväčšou oporou, bol tu, keď som ho najviac potreboval,“ vyznáva sa syn.

Základom je výchova

https://www.instagram.com/p/B2hLmT9F2Jn/

Po rokoch žne otec plody lásky, ktoré zasial svojou príkladnou výchovou. Môže byť na svojho syna skutočne hrdý. Sader je študentom stomatológie a už onedlho sa z neho stane zubár. Otec sa ním veľmi rád chváli. Každému, koho stretne, hovorí, že jeho syn je lekár. V jeho slovách, no najmä v jeho očiach, je pýcha. Teší sa, že napriek svojmu hendikepu dokázal vychovať muža, ktorý sa stane lekárom a bude pomáhať ľuďom.

Zdroj: brightside.me

Zdroj titulnej fotografie: Facebook / Sader Issa

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: