Search
Close this search box.

Dobré správy pre pacientov. V slovenských nemocniciach postupne pribudnú nové postele

Moderné postele majú zvýšiť komfort pacientov, ktorí v nemocniciach strávia v priemere 8 a pol dňa. Takisto majú zlepšiť podmienky pre prácu zdravotníkov. „Ide o masívnu obnovu lôžok pre pacientov po mnohých rokoch a som rád, že pacienti v nemocniciach sa budú liečiť v kvalitnejších podmienkach,“ povedal Peter Pellegrini, predseda vlády SR.

Zdravotníci si už nové postele v Univerzitnej nemocnici v Bratislave na Antolskej ulici aj odskúšali. Pacientom budú k dispozícii štyri typy postelí, pričom všetky sú vybavené matracmi, ktoré zabraňujú vzniku preležanín.

https://www.facebook.com/UNBratislava/photos/pcb.2264119850485097/2264119247151824/?type=3&theater

„Nové lôžka našej nemocnici výrazne pomôžu. Sme najväčšou nemocnicou na Slovensku, preto k nám postupne v týchto dňoch prichádza 2 302 nových lôžok. V mnohých prípadoch ide o obnovu postelí po dlhých rokoch. Je to pozitívna správa tak pre pacientov ako aj zdravotníkov,“ povedal Juraj Kovács, generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Okrem Bratislavy sa na nové postele môžu tešiť aj pacienti z Košíc, Banskej Bystrice, či Prešova. Celkovo ide o 5521 postelí, ktoré už prešli obstarávaním. Ministerstvo zdravotníctva aktuálne vyhodnocuje požiadavky ďalších nemocníc.Slovenské nemocnice sa aj tento rok môžu uchádzať o peniaze z kapitálových výdavkov. Suma, ktorú bude ministerstvo zdravotníctva prerozdeľovať, je približne 70 miliónov EUR. Sú určené primárne na rekonštrukciu budov a priestorov, nákup zdravotníckej technológie, či modernizáciu prístrojov a zariadení.

Slovenské zdravotníctvo čelí v posledných rokoch obrovskej kritike zo strany pacientov, ale aj odborníkov. Dúfajme, že nové postele nebudú, v lekárskej terminológii, príliš malou náplasťou na krvácajúcu ranu.

Zdroj: health.gov.sk

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: