Search
Close this search box.

Elon Musk a jeho grandiózny plán, ako dostať Teslu späť do súkromného vlastníctva

Aj keď práve Musk tvrdí, že všetky kroky na zaistenie bezpečného transferu boli vytvorené, vyhlásenie portálu Bloomberg uvádza niečo iné. Americký gigant totiž ešte stále hľadá finančné prostriedky na zaistenie transakcií.

Obchod stále nie je uzavretý 

Tesla teda aktuálne hľadá investorov z rôznych odvetví, aby sa primárne zabránilo koncentrácii vlastníctva. Navyše, Musk hneď na začiatku vyhlásil, že sprivatizovanie Tesly bude absolútne bezpečné. Ak sa však mýlil, môže čeliť občianskym aj trestným sankciám za porušenie bezpečnosti. Akcie Tesly po oznámení týchto krokov vzrástli o 10 % a Komisia pre cenné papiere už zisťuje, či sú tieto obchodné kroky Muska a vedenia Tesly po právnej stránke v poriadku.Zámer je jasný

To, prečo Elon Musk chce sprivatizovať Teslu, je veľmi jednoduché. Keďže je spoločnosť verejne obchodovateľnou, je deň čo deň vystavená mnohým nebezpečenstvám v krátkodobom meradle z hľadiska chybných investícií.

„Byť verejnou spoločnosťou prináša niekoľko významných nevýhod a ľudia sa mnohokrát snažia úmyselne poškodiť takéto spoločnosti,“ uviedol nedávno Musk vo svojom vyhlásení. Ako však celá táto významná obchodná stratégia dopadne, ukáže až čas. V každom prípade Tesla spolu s Muskom riskujú naozaj veľa.

Zdroj: The Verge

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: