Search
Close this search box.

Konečne sme sa dočkali: Disney zverejnilo prvý plnohodnotný trailer na Aladina

Aladin je ďalším hraným filmom spoločnosti Disney, ktorý sa inšpiruje klasickými animovanými rozprávkami. Po Popoluške, či Kráske a zvierati, je ďalším v poradí Aladin. Pôvodná animovaná rozprávka, ktorá vznikla na motívy Príbehov tisíc a jednej noci, mala premiéru v roku 1992. Podarilo sa jej získať dvoch Oscarov – za hudbu a titulnú pieseň „Whole New World“.Trailer zaujal milióny ľudí po celom svete

V novom hranom Aladinovi sa v role Džina objaví Will Smith. Práve okolo jeho postavy je na internete najväčší rozruch, keďže modrý Will Smith v prvom teaseri vyzeral dosť smiešne. V najnovšom traileri však tvorcovia zlepšili dojem a naznačili, že herec našťastie nebude celý čas iba modrý a digitálny.

V pôvodnom animáku daboval Džina legendárny Robin Williams. Will Smith sa teda dostal do nevďačnej pozície, keďže sa určite nevyhne porovnávaniu. „Bol som zdesený, že mám stvárniť Džina po Robinovi Williamsovi. Ale je to spôsob, ako mu vzdať hold. A chcem to urobiť mojím spôsobom. A myslím si, že to ľudia budú milovať,“ povedal Smith pre Entertainment Tonight.

Hviezdne herecké obsadenie na všetkých frontoch 

Ďalším hercom, na ktorého sa môžete tešiť je Mena Massoud, ktorý stvárni hlavného hrdinu Aladina. Jeho osudovú lásku Jasminu si zahrá pôvabná Naomi Scott.Voľba režiséra vzbudila nielen veľký záujem, ale aj rozpaky fanúšikov. Spoločnosť Disney sa rozhodla angažovať Guya Ritchieho, v ktorého filmografii nájdete len minimum mládeži prístupných filmov. Natočil gangsterky Zbaľ prachy a vypadni a Podfuck. Jeho posledný film Kráľ Artuš: Legenda o meči bol obrovským kasovým prepadákom.

Režisérov rukopis je viditeľný aj v tomto traileri, najmä v úvodnej naháňačke v úzkych uličkách mesta. Guy Ritchie sa nechal inšpirovať aj Bollywoodom, farbami hýriace tanečné scény berú dych. Najsilnejší moment prichádza v závere, keď sa zaznie notoricky známa pieseň „Whole New World“. Po Aladinovi pre nás spoločnosť Disney chystá ďalšiu bombu. Už v júli do kín vtrhne Leví kráľ.

Zdroj: etonline.com, ladbible.com, CSFD  

Pozri aj:

Najčítanejšie

Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: