Search
Close this search box.

Milé alebo znepokojujúce? Mláďa tuleňa si urobilo vankúš z plastovej fľaše

Fotografia opäť otvorila závažnú ekologickú tému. Jednorazový plastový odpad zamoruje životné prostredie a dostáva sa aj tam, kde by mala byť príroda nepoškvrnená a bez stôp ľudskej činnosti.

Autorom fotografie je 52-ročný amatérsky fotograf John Evered. Netradičný výjav zachytil na pláži v Norfolku, na východe Veľkej Británie. Mladý cicavec je pravdepodobne starý iba niekoľko dní, kedže má na bruchu zvyšky pupočnej šnúry. Pláže Norfolku sú každoročne plné tuleňov, ktoré tu privádzajú na svet svoje mláďatá.

„Bol to neuveriteľný pohľad. Na pláži boli stovky tuleňov,“ povedal pre Daily Mail autor provokatívnej fotografie.

Je desivé, že stvorenie ešte len rozlepilo oči a už sa stretlo so znečistením, ktoré priamo ohrozuje jeho život. Tulene často trpia chorobami kvôli konzumácii mikroplastov, ktoré obsahujú toxíny a jedovaté látky. Žijú omnoho kratšie a ich život je poznamenaný obrovskými bolesťami.



Znečisťovanie sa však týka nás všetkých. Je absurdné myslieť si, že to, čo deje s inými cicavcami, sa nedeje aj s ľuďmi. Každoročne v oceánoch skončí 12,7 milióna plastového odpadu. Tento skonzumujú morské živočíchy, ktoré si ho popletú so svojou potravou. Keď si budete najbližšie pochutnávať na tuniakovi v konzerve, spomeňte si, že spolu s ním možno konzumujete mikroplasty z plastových fliaš či tašiek. Plasty už totiž zasiahli každú časť potravinového reťazca, a ich konzumácii sa preto nedá vyhnúť. Tak teda, dobrú chuť!

Zdroj: ladbible.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Budete sa chytať za hlavu: Toto sú najhoršie miesta, kam ľudia ukrývajú peniaze
Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?

Odporúčané články: