Search
Close this search box.

Mladí a talentovaní. 10 hercov, ktorí boli nominovaní na Oscara ešte skôr, než prekročili prah dospelosti

Stránka brightside.me sa pozrela na mladých hercov, ktorým talent vyniesol nomináciu alebo aj zisk vytúženého Oscara. Anna Paquin

Zdroj: Miramax Films / The Piano

Anna získala Oscara ako 11-ročná za svoj výkon vo vedľajšej úlohe v dráme Piano. Film získal v roku 1993 až 8 nominácií na Oscara a Anne sa jednu z nich podarilo premeniť. Vďaka tomu sa stala jednou z ôsmich herečiek, ktoré získali Oscara hneď za svoj debut. Rovnako je druhou najmladšou ženou, ktorá kedy Oscara získala. Okrem spomínaného Piana ju môžete poznať z filmov X-men a seriálu Pravá krv.

Jodie Foster

Zdroj: Taxi Driver / Columbia Pictures

Jodie bola prvýkrát nominovaná na Oscara vo veku 14 rokov. Svoju nomináciu, bohužiaľ, nepremenila, napriek tomu, že ako neplnoletá prostitútka vo filme Taxikár bola nezabudnuteľná. Túto krivdu napravila hneď dvakrát, Oscara získala za filmy Mlčanie jahniat a Znásilnenie.

Hailee Steinfeld

Zdroj: True Grit / Paramount Pictures

V roku 2010 sa mladá 14-ročná Hailee Steinfeld objavila vo filme True Grit (Skutočná guráž) z dielne bratov Coenovcov. Za stvárnenie Mattie Rossovej, ktorá chce pomstiť smrť svojho otca, získala nomináciu na Oscara. Sošku nakoniec nezískala, ale tento úspech jej otvoril dvere do Hollywoodu. Z Hailee je dnes úspešná herečka a speváčka. Haley Joel Osment

Zdroj: The Sixth Sense / Spyglass Entertainment

Haleyho zimomriavkový výkon v horore Šiesty zmysel mu vyniesol nomináciu na Oscara už v jedenástich rokoch. Nakoniec ju nepremenil, ale scéna, v ktorej Bruceovi Willisovi šepká, že vidí mŕtvych ľudí, sa stala kultovou. Naposledy ste ho mohli vidieť vo výbornom superhrdinskom seriáli The Boys.

Justin Henry

Zdroj: Kramer vs. Kramer / Columbia Pictures

Justin Henry je vôbec najmladší herec, ktorý získal nomináciu na Oscara. Mal totiž len 8 rokov, keď akademikov očaril vo filme Kramerová verzus Kramer. Sošku však napokon nezískal.

Quvenzhané Wallis

Zdroj: Court 13 Pictures / Journeyman Pictures

Najmladšou herečkou, ktorá kedy získala nomináciu na Oscara, je Quvenzhané Wallis. Tá si ju vyslúžila za výkon vo filme Beasts of the Southern Wild (Divoké stvorenia južných krajín). Mala len 9 rokov. Dnes má 15 rokov a herectvu sa venuje aj naďalej.     

Tatum

Tatum O’Neal

Zdroj: Paper Moon / Paramount Pictures

Tatum O’Neal drží už 25 rokov vzácny rekord. Je najmladšou ženou, ktorá kedy v histórii získala Oscara. V roku 1973 mala len 10 rokov, avšak svojím výkonom vo filme Paper Moon (Papierový mesiac) oslnila natoľko, že napokon Oscara aj vyhrala. 

Abigail Breslin

Zdroj: Little Miss Sunshine / Fox Searchlight

Očarujúca Abigail Breslin začala svoju filmovú kariéru veľmi mladá. Vo veku 10 rokov získala nomináciu na Oscara za film Little Miss Sunshine (Malá Miss Sunshine). Získať sa jej ho však nakoniec nepodarilo.

Jackie Cooper

Zdroj: Skippy / Paramount Pictures

Jackie Cooper bol vôbec prvým dieťaťom nominovaným na Oscara. Zahral si hlavnú postavu vo filme Skippy. Je takisto jedno z mála detí, ktoré sa stali úspešnými hercami aj po tom, ako dospeli. Saoirse Ronan

Zdroj: Universal Pictures / Atonement

25-ročná Saoirse nie je len dobrá herečka, ale má aj veľký talent vyberať si zaujímavé a hodnotné úlohy. V roku 2007 sa ako 13-ročná objavila vo filme Atonement (Pokánie) a získala svoju prvú nomináciu na Oscara. Odvtedy na jej konto pribudli ďalšie dve, za filmy Brooklyn a Lady Bird.

Zdroj: brightside.me

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: