Modré banány skutočne existujú: Ich výnimočná chuť pripomína niečo, čo všetci dobre poznáme

Ananás, pomelo, či napríklad mango. To je len vzorka druhov tropického ovocia, ktoré máme možnosť vyskúšať už aj u nás. Ponuka sa stále rozširuje, a tak niet divu, že niekedy natrafíme v obchodoch aj na niečo, o čom sme vo väčšine prípadov ani nepočuli. Človek je však tvor zvedavý, a tak veľakrát neváhame siahnuť aj po niečom úplne neznámom. Veď čo ak nám to náhodou zachutí?

Vo svete sa objavilo ďalšie nezvyčajné ovocie – špeciálny druh banánov, ktoré majú modrú farbu. Ako informoval portál ladbible.com, nie je to však len o tom, že toto ovocie by malo šupku modrého odtieňa. Vnútro banánov „Blue Java“ je síce vizuálne podobné klasickým banánom, avšak tí, čo ich už ochutnali, tvrdia, že ich konzistencia a chuť pripomína vanilkovú zmrzlinu.

Ako uvádza portál novotaste.com, pôvod tohto malého „zázraku“ nájdeme v juhovýchodnej Ázii. Odtiaľ sa však už začal šíriť aj do severnej Austrálie, Strednej Ameriky, ale aj na Hawaj. Banány sú vo všeobecnosti zaradené medzi tropické ovocie, preto niet divu, že v chladnejších oblastiach sa im príliš nedarí. Tento špeciálny druh banánov je však natoľko odolný, že dokáže prežiť a rásť ešte aj pri teplote do – 7 °Celzia.O svoje dojmy z chuti týchto banánov sa podelil aj fitness vloger Grant Campbell. Ten zhrnul svoj názor do jedného slova – fenomenálne. Pridala sa k nemu aj ďalšia youtuberka, ktorá si hovorí LadyFlora. Tá tvrdí, že tieto banány majú nielen veľmi krémovú, ale aj jemnejšiu a sladšiu chuť, než tie klasické.

Zdroj: ladbible.com, novotaste.com 

You don't have permission to register