OPTICKÁ ILÚZIA: Dokážete odhaliť, ktorej z dvoch zebier patrí hlava?

Internetom sa začala šíriť ďalšia bizarná optická ilúzia, ktorá sa za krátky čas stala virálnou. Ako už býva zvykom, ľudia sa rozdelili do viacerých táborov. Do ktorého z nich sa zaradíte vy? 


Ako informuje portál Mirror, indickému fotografovi Saroshovi Lodhimu sa počas návštevy národnej rezervácie Maasai Mara v juhozápadnej Keni podarilo zachytiť priam neuveriteľný obraz dvoch zebier. Ten vytvára dokonalú optickú ilúziu, pri ktorej sa ich hlavy prekrývajú, a teda nie je možné v prvom momente jednoznačne určiť, ktorému zvieraťu patrí tá, ktorá sa pozerá priamo do objektívu. 

Fotografia sa dostala na verejnosť vďaka fotografovmu priateľovi, Parveenovi Kaswanovi, ktorý ju zavesil na Twitter. Ten zároveň ľudí vyzval, aby zdieľali s ostatnými svoje názory. Pod príspevkom sa okamžite strhla bujará debata, v rámci ktorej užívatelia vychádzali naozaj z rôznych záchytných bodov. 

Niektorí si všímali záhyby na krku, iní tvrdili, že na obrázku sa ukrýva ešte tretia zebra. Našli sa aj takí, ktorí boli presvedčení o tom, že autor obrázok naschvál upravil tak, aby ľudí zmiatol. Lodhi však napokon, po všetkých dohadoch, uviedol, že tvár patrí zebre na ľavej strane. 

Zdroj: mirror.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: Twitter / Parveen Kaswan

You don't have permission to register