Poslanci rozhodli. Zákaz vodenia psov do reštaurácií ostáva naďalej v platnosti

Zároveň by zariadenia, ktoré sa rozhodli vpustiť chlpáčov dnu, mali všetkých zákazníkov o tom informovať, a to umiestnením upozornenia pred vstupom, na viditeľnom mieste. Navrhovatelia novely považujú súčasný zákaz za zbytočne obmedzujúci a bezdôvodný.

Doposiaľ nebol chovateľom domácich miláčikov zákon naklonený. Za porušenie pôvodného zákazu vodenia zvierat do priestorov, určených na konzumáciu stravy, hrozila poriadna pokuta. Až 20 000,- EUR – taká sankcia mohla postihnúť tých, ktorí by si svojho miláčika vzali so sebou, napríklad do reštaurácie na obed.

Ilustračné foto, zdroj: Pexels

Návrh sa v parlamente nestretol s pochopením

Poslanci v parlamente rozhodli a spomínanú novelu neschválili. Tak vyhliadky ostávajú v tomto smere naďalej negatívne. Návrh novely však zožal medzi Slovákmi veľký úspech, pretože najmä pre majiteľov psov, či iných zvierat, sa návšteva kaviarne, či obed, mohli stať oveľa príjemnejšími, či praktickejšími, pokiaľ by vzali so sebou svojho štvornohého kamaráta.Aktuálne však ostáva v platnosti pôvodný zákaz, a preto by ste sa aj naďalej mali vyhýbať akýmkoľvek podnikom, ak chcete so sebou vziať aj svojho domáceho maznáčika.

Jedinou výnimkou aj naďalej ostávajú psy so špeciálnym výcvikom, ktoré sprevádzajú osoby so zdravotným postihnutím. Tým je vstup do podnikov stále povolený.

Zdroj: dnes24.sk, etrend.sk, aktuality.sk 

You don't have permission to register