Search
Close this search box.

Poznáme víťazov Zlatých glóbusov. Zabodoval film Bohemian Rhapsody, Christian Bale ďakoval Satanovi

Okrem samotného filmu, ktorý bol ocenený ako najlepšia dráma, získal cenu aj predstaviteľ Freddieho Mercuryho, Rami Malek. Ten vyfúkol cenu za najlepší mužský výkon v dráme favorizovanému Bradleymu Cooperovi (Zrodila sa hviezda – A Star Is Born).

„Chcem poďakovať Freddiemu Mercurymu, vďaka ktorému som zažil najväčšiu radosť vo svojom živote. Ďakujem ti. Toto je kvôli tebe a pre teba, krásavec,“ povedal vo svojej ďakovnej reči 37-ročný herec.

https://sk.pinterest.com/pin/539517230340745130/

Malek dorazil na udeľovanie Zlatých glóbusov spoločne s gitaristom Queenu, Brianom Mayom, ktorý už dávnejšie vyhlásil, že Rami si jednoznačne zaslúži Oscara. „Prevtelil sa do Freddieho do takej miery, že sme o ňom skutočne začali premýšľať ako o Freddiem. Je to neuveriteľné,“ dodal 71-ročný muzikant.

Viacero prekvapení

Veľký úspech zožal mexický film režiséra Alfonsa Cuaróna, Roma. Získal nielen cenu za najlepší zahraničný film, ale aj za najlepšiu réžiu. Tento čiernobiely film sa odohráva v 70. rokoch v Mexico City a zachytáva detstvo samotného režiséra. Cuarón už jeden glóbus doma má. Získal ho ešte v roku 2014 za réžiu filmu Gravitácia.Zlatý glóbus za najlepšiu komédiu alebo muzikál získala road-movie Green Book. Ocenený bol aj Mahershala Ali, ktorý získal cenu za vedľajšiu úlohu práve v tomto filme. Stvárnil v ňom Dr. Dona Shirleyeho, černošského pianistu, ktorý si v 60. rokoch 20. storočia najal bieleho šoféra Franka Vallelonga (Viggo Mortensen). Spoločne vyrazili na turné a za pomoci tzv. zeleného zoznamu si vyberali hotely a reštaurácie, ktoré mohli navštevovať Afroameričania bez toho, aby sa stali terčom rasistických útokov.

Lady Gaga „len“ s jedným ocenením

Cenu za najlepšiu hlavnú úlohu v dráme získala prekvapivo Glenn Close za výkon vo filme The Wife. Favorizovaná Lady Gaga napokon získala cenu „iba“ za najlepšiu filmovú skladbu Shallow z filmu Zrodila sa hviezda. Zlatý glóbus za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe v dramatickom filme získala Regina King (If Beale Street Could Talk). Napokon, cenu za najlepšiu herečku v komédii získala Olivia Colman za stvárnenie Anny Stuartovej vo filme The Favourite.

https://www.facebook.com/ladygaga/photos/a.89179709573/10157166804484574/?type=3&theater

V mužskej kategórii bodoval Christian Bale. Vo filme Vice stvárnil amerického viceprezidenta Dicka Cheneyho. Práve Christian Bale sa postaral o jednu z mála kontroverzností 76.-teho ročníka odovzdávania cien. „Ďakujem Satanovi za inšpiráciu ako stvárniť túto rolu,“ povedal vo svojej ďakovnej reči.

Cenu za najlepší animovaný film získal favorizovaný Spider-Man: Paralelné svety (Spider-Man: Into The Spider-Verse), ktorý podľa divákov dokonale vystihuje dušu marvelovských komiksov a tiež ich autora, Stana Leeho. Ten zomrel v novembri minulého roka, v Spider-Manovi sa však ešte poslednýkrát objaví v malej cameo úlohe.

Zdroj: theguardian.com, csfd.cz, ladbible.com  

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: