Search
Close this search box.

Svadobní fotografi prehovorili o viditeľných znakoch, pre ktoré manželstvo pravdepodobne dlho nevydrží

Nikto nevstupuje do manželstva s myšlienkou, že by sa o pár mesiacov alebo rokov mal rozvádzať. Mnoho párov môže mať „ružové okuliare“, a ak by aj na druhom spozorovali nejakú tú negatívnu reakciu na určitú situáciu, nemusia tomu prikladať veľký význam. 


Svadobní fotografi, ktorí trávia so zaľúbeným párom dosť veľa času, sa rozhodli prehovoriť o veciach, ktoré si pri fotení všímajú. Pre britský denník The Independent prezradili niekoľko dôležitých znakov, respektíve varovných signálov, ktoré napovedajú, že manželstvo nebude mať príliš dlhú životnosť.

1. Jeden z partnerov nemá záujem o fotografovanie

„Ženích si ma najal cez telefón. Keď som však prišiel na svadbu a predstavil sa neveste, tá len ukázala na môj fotoaparát a vynadala mi, aby som ju nefotil. O tri mesiace neskôr sa títo dvaja rozviedli. Myslím si, že zvážiť potreby vášho partnera, je kľúčom k naplneniu dlhodobého vzťahu,“ podelil sa o svoju, nie príliš pozitívnu, skúsenosť Rob Greer, svadobný fotograf z Los Angeles.

2. Zameriavanie sa na svadbu, nie samotné manželstvo

Zdroj: Unsplash / Sweet Ice Cream Photography

Svadobní fotografi sa v rámci trávenia času s mladomanželmi zameriavajú aj na konkrétne chvíle kontaktu, z ktorých sála intimita a emočné spojenie. Veľmi rýchlo pritom dokážu rozoznať prípady, kde sa tieto aspekty vyskytnú, a kde nie. Rovnako si všímajú aj štýl komunikácie, ktorá medzi dvojicou prebieha.

Problémom však býva predovšetkým to, že najmä mladé páry síce mávajú dokonalú predstavu o svojom svadobnom dni, avšak vo väčšine prípadov chýbajú plány a komunikácia ohľadom manželstva ako takého. Fotografi tvrdia, že rozdiel medzi mladými pármi a staršími pármi, prípadne tými, ktoré vstupujú do manželstva druhýkrát, je dosť výrazný.

3. Byť na telefóne v absolútne nevhodnom čase

Tento príbeh bude znieť naozaj bizarne, ale skutočne sa stal. Fotograf bol svedkom situácie, kedy bol ženích na telefóne, kým kráčal uličkou. Navyše, mal oblečené rifle, čo nevestu asi tiež príliš nenadchlo. Jej reakcia sa však fotografovi, bohužiaľ (alebo našťastie), nepodarila zachytiť. Otázne je už len to, či im manželstvo pri takomto prístupe ženícha napokon vôbec vydržalo.

4. Medzi mladomanželmi chýba chémia

Zdroj: Unsplash / Wu Jianxiong

O svoju ďalšiu skúsenosť sa podelil svadobný fotograf s prezývkou COLmes z Filadelfie, ktorý bol svedkom ďalšej bizarnej situácie. Keď bol ženích v rámci fotenia vyzvaný na to, aby pobozkal nevestu, tá to odmietla so slovami: „Och, nie, nie, ďakujem“. Kamarát, ktorý COLmesa zaúčal do tajov svadobného fotografovania, sa vyjadril, že už zažil viac ako 100 svadieb, avšak ešte nevidel pár, ktorý by sa ku sebe správal takto chladne.

5. Spôsob krájania svadobnej torty

Znie to síce trochu banálne, no aj tento okamih dokáže o mladomanželoch a ich vzťahu veľa prezradiť. Kŕmia sa navzájom? Alebo sa zo žartu pri krájaní zašpinia? Obe tieto situácie považujú svadobní fotografi za dobré znamenie.

Varovný prst však dvíhajú v prípade, ak by sa ten druhý chcel za takýto druh srandy pomstiť. Poukazuje to vraj na určité pohŕdanie, ktoré môže daný vzťah priviesť do záhuby. Aj keď asi nikto netúži mať na tvári šmuhy od torty, vedieť si urobiť srandu sám zo seba môže vzťahu len pomôcť.

6. Rozdielny pohľad na financie

Zdroj: Unsplash / Petr Ovralov

Kým niekto túži po skromnej svadbe s pár hosťami, iný sa vyžíva v každom detaile a preferuje honosnú svadbu. Dôležité je však nájsť tú správnu rovnováhu, aby to všetko nakoniec nebolo len o výčitkách a hádkach o financie.

O svoju skúsenosť sa podelil Carlos G Osorio, známy svadobný fotograf z Miami. „Do štúdia prišiel párik, ktorý si chcel u mňa dohodnúť svadobné fotenie. Po čase odišla budúca nevesta na toaletu. Ženích sa mi vtedy zdôveril, že svadba ho finančne úplne položí, keďže ich rozpočet sa, v porovnaní s pôvodným plánom, zdvojnásobil. Šesť mesiacov po tejto honosnej svadbe, s viac ako 150 hosťami, sa už aj rozvádzali.“ 

Zdroj: indy100.com 

Zdroj titulnej fotografie: Unsplash / Todd Ruth

Pozri aj:

Najčítanejšie

Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: