Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Vianočné filmy majú s vaším zdravím oveľa zásadnejšie prepojenie. Odborníci prekvapili verejnosť

Celý rok sa tešíme na ten moment, kedy si budeme s voňavými koláčikmi a v kruhu najbližších vychutnávať tie najväčšie vianočné filmové klasiky. Filmy ako Sám Doma, Princezná so zlatou hviezdou na čele, Mrázik či Popoluška sú jednoducho povinnou jazdou každých sviatkov. A navyše, odborníci sa zhodujú na tom, že pozeranie vianočných filmov naozaj pôsobí priaznivo pre naše zdravie.


Hoci je ešte len november, zo všetkých strán sme bombardovaní vianočnými akciami, zľavami, reklamami či pútačmi. A niet sa čomu čudovať. Vianoce sú obľúbeným sviatkom mnohých z nás. Koláče, svetielka, radosť a pohoda.

K Vianociam už neoddeliteľne patria aj typické vianočné filmy, bez ktorých si ich už ani nevieme predstaviť, a ktoré zásadne pozeráme len počas tohto jedného obdobia. Veď uznajte sami, pozerať taký „Polárny Expres“ uprostred leta nemá jednoducho to správne čaro.

Ako na nás vianočné filmy vlastne vplývajú?

Ak aj vy teda patríte k tým, ktorí sa celý rok tešia práve na štedrú nádielku vianočných filmov, máme pre vás skvelú správu. Odborníci sa totiž zhodujú na tom, že pozeranie takýchto filmov pôsobí priaznivo na vaše zdravie.

Zdroj: Pixabay

Vyjadrenie jedného zo psychológov priniesol portál doyouremember.com. Podľa neho, pozeranie vianočných filmov spôsobuje uvoľnenie dopamínu, teda hormónu, ktorý je zodpovedný za to, že sa jednoducho cítime dobre. 

Benefitov je však viac

Nejde však len o jediný pozitívny vplyv. Sledovanie vianočných filmov tiež pomáha redukovať úzkosť a pocit stresu, čo mnohí, po šialených dňoch strávených upratovaním, či behaním po nákupných centrách, určite ocenia.

V neposlednom rade, vianočné filmy nesú so sebou vo väčšine prípadov krásne posolstvo. Ukazujú ľuďom, že to najväčšie šťastie a tie najväčšie krásy života sú ukryté práve v maličkostiach, a že nádej na šťastné konce existuje. Takže, ak sa vám pri ich pozeraní pustí nejedna slzička, rozhodne nejde o náhodu.

Vianočné filmy skrátka majú na nás pozitívny vplyv. Stačí sa iba zabaliť do deky a vychutnať si ten váš obľúbený.

Zdroj: doyouremember.com

Zdroj: YouTube

You don't have permission to register