Search
Close this search box.

ZSSK oficiálne spúšťa mobilnú aplikáciu a nový internetový predaj cestovných lístkov

Od dnešného dňa je cestujúcim k dispozícii mobilná aplikácia Ideme vlakom, ktorá je už dostupná na stiahnutie. Duálna prevádzka internetového obchodu bude k dispozícii od 13. novembra. „Mobilná aplikácia s novým responzívnym predajným systémom sú len ďalšou zo skladačiek v modernizácii ZSSK, ktoré máme pre našich zákazníkov pripravené do budúcnosti. Pevne verím, že aplikácia, ktorú sme nazvali Ideme vlakom, spolu s novým internetovým predajom cestovných dokladov výrazným spôsobom zjednodušia online nákupný proces,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Za prvých deväť mesiacov roka 2018 bolo prostredníctvom internetu predaných takmer 4,5 milióna cestovných dokladov, čo v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka predstavuje nárast o takmer 50 %. V najbližšom období plánuje ZSSK vybudovať pre zákazníkov aj nový web portál. 

zdroj: ZSSK

Duálna prevádzka internetového obchodu

Od 13. novembra 2018 budú môcť všetci záujemcovia o nákup cestovných dokladov cez internet využívať už nový internetový obchod, pričom k dispozícii budú mať aj pôvodnú verziu, ktorá má pomôcť zákazníkom postupne sa zorientovať v novom systéme.

Predajný systém má podľa ZSSK viacero výhod. Medzi ne zaradila napríklad plnú funkcionalitu nákupu pri prístupe z akéhokoľvek zariadenia, nákup zľavneného lístka v menšom počte krokov, či možnosť grafickej rezervácie aj pre vybrané rýchliky.Mobilná aplikácia – Ideme vlakom

„V tomto momente máme za sebou úspešný pilot prevádzky mobilnej aplikácie Ideme vlakom a pozitívne hodnotenia od našich zákazníkov, pričom viac ako trištvrte z nich ohodnotilo aplikáciu štyrmi a piatimi hviezdičkami z piatich možných. Denne využije služby mobilnej aplikácie približne 100 z 500 zákazníkov. Od 6. novembra si na platforme Android môže ktokoľvek aplikáciu Ideme vlakom od ZSSK stiahnuť a začať ju hneď využívať,“ uviedol Milan Hric, riaditeľ sekcie digitalizácie a rozvoja systémov ZSSK.

Súčasné funkcionality mobilnej aplikácie – I. fáza:

– vyhľadanie spojenia vrátane možnosti voľby rozšírených parametrov vyhľadávania;
– zobrazenie informácií o ceste;
– nákup jednorazových cestovných dokladov;
– grafické znázornenie rezervácie miesta pri vlakoch InterCity a vo vybraných rýchlikoch;
– prehľad všetkých zakúpených cestovných dokladov;
– vrátenie cestovných dokladov;
– vyhľadávanie odchodov a príchodov vlakov z jednotlivých staníc;
– lokálny používateľský profil.

Pripravované funkcionality mobilnej aplikácie:

– rozšírenie o systém IOS;
– informácie o aktuálnej polohe a meškaní vlaku;
– prístup na zákaznícke konto;
– systém notifikácií či prepojenie s aplikáciou na zakúpenie SMS lístkov;
– lifestyle služby;
– služby sociálnych médií;
– vernostný program;
– synchronizácia cestovných dokladov;
– informácie o výlukách;
– videostreaming;
– spätná väzba;
– možnosť objednania doplnkových služieb (napríklad reštauračné služby, taxi služby, požičovne áut či bicyklov, cestovné poistenie).

zdroj: ZSSK

Nový webový portál

Ďalšou z pripravovaných noviniek je vytvorenie nového webového portálu www.zssk.sk. Súčasný web totiž nespĺňa technologické štandardy webových rozhraní vrátane zastaranej verzie redakčného systému.V rámci nového portálu chce ZSSK, okrem iného, poskytnúť svojim zákazníkom aj všetky možnosti samoobslužného vybavenia požiadaviek vrátane potvrdenia o meškaní vlaku, objednávky mimoriadnej prepravy, priobjednania parkovacieho miesta, spätnej väzby zákazníka, dodatočného dokúpenia doplnkových služieb a podobne. Nový web ZSSK bude podľa harmonogramu projektu hotový v prvom kvartáli roka 2019.

Zdroj: ZSSK

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: