Search
Close this search box.

ZSSK predstavila nové pracovné uniformy. Dostane ich vyše 2000 zamestnancov

Odev, v ktorom trávia v práci dlhé hodiny, bude teraz viac zodpovedať požiadavkám doby. Rovnošaty budú dostávať postupne, kompletne vystrojení by mali byť do konca roka 2019. Jednotlivé súčasti odevu si zamestnanci budú môcť vyskladať podľa svojich individuálnych potrieb.

„Pre nové uniformy sprevádzajúceho personálu a zamestnancov prvého kontaktu sme sa rozhodli z dôvodu, že vzhľad a kvalita tých súčasných už nezodpovedajú našim kritériám. Je dôležité, aby sa vlakvedúci či pracovníci v osobných pokladniciach cítili v práci nielen komfortne, ale aj dôstojne,“ hovorí Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

zdroj: ZSSK

„Otvorená ekonomika a dobrý stav slovenského hospodárstva nás nútia neustále rozmýšľať nad udržaním si tých najlepších zamestnancov a motivovaním tých perspektívnych, aby prišli medzi nás. Preto najlepším z nich zvyšujeme odmeny – naposledy minulý rok – a snažíme sa všetkým spríjemňovať dlhodobo zanedbávané pracovné prostredie. Na neposlednom mieste je pre vlakvedúcich uniforma, ktorú musia mať na sebe,“ dodáva Hlubocký.

Motiváciu považujú za dôležitú

Priemerný plat v ZSSK za posledné tri roky narástol o 14 %, čo sa na Slovensku považuje za nadpriemer. ZSSK v roku 2017 zaviedla nový motivačný systém pre rušňovodičov a údržbárov, keď tým najlepším stúpol plat aj o 20 %. Spoločnosť tiež bude v najbližších rokoch skultúrňovať pracovné zázemie v strediskách technicko-hygienickej údržby v Nových Zámkoch, Humennom a vo Zvolene.Verejná súťaž na výber dodávateľa uniforiem a doplnkov bola vypísaná ešte na jeseň 2017. Spomedzi uchádzačov napokon uspeli dvaja – spoločnosť Rempo zabezpečuje nohavice, saká, sukne, vesty, bundy, pleteniny a doplnky, spoločnosť AST Design dodá košele a blúzky.

Pohodlnejšie a reprezentatívnejšie

V porovnaní s doteraz používanými uniformami budú nové modely z príjemnejšieho materiálu s vyšším podielom bavlny a prímesou streču, podšívky zasa z recyklovaného polyesteru. Dámske časti odevu majú formovaný strih. Pribudli strieborné reflexné prvky na bundách a autospona na nohaviciach, vďaka ktorej sa dá podľa potreby regulovať šírka v páse. Dámsku rovnošatu doplnia šatka či šál, pánsky model zasa viazanka a kožený opasok. Dizajn rovnošiat zodpovedá aktuálnej firemnej identite, ktorá sa prejavuje aj v detailoch – v logu na gombíkoch a doplnkoch a v kontrastných oranžových prvkoch. Uniformy budú mať letnú a celoročnú „verziu“.

Vľavo modely nových uniforiem, vpravo doterajšie, zdroj: ZSSK

Cena takéhoto kompletného vystrojenia pre pánov je 678,- EUR a pre dámy 601,- EUR. V oboch prípadoch ide o maximálnu možnú sumu za celú výbavu vrátane doplnkov a zimných búnd. Líšiť sa bude v závislosti od toho, či pôjde o vlakvedúcich alebo osobných pokladníkov, a tiež od toho, ako si jednotliví zamestnanci svoj komplet vyskladajú. Veľkosť a počet kusov sú prispôsobené individuálnym potrebám každého pracovníka. Celková objednávka na uniformy na roky 2018 a 2019 je 1 490 686 €.Dodanie nových rovnošiat prebieha v dvoch etapách. Počas prvej (apríl – jún 2018) bolo vystrojených zhruba 250 zamestnancov. Nové uniformy dostali vlakvedúci v IC vlakoch a novoprijatí kolegovia. V druhej fáze – od júna 2018 – sa počíta s postupným dodaním jednotlivých súčastí uniforiem pre ostatných približne 1800 zamestnancov. Kompletný nový outfit by mali mať po roku 2019 všetci vlakvedúci a osobní pokladníci.

Zdroj: ZSSK

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: