Search
Close this search box.

Chyby, ktorým by ste sa v rámci udržania dlhodobého vzťahu mali vyhnúť

Láska, nielen tá fyzická, vám ale prospeje a prinesie do života skutočnú radosť, vďaka ktorej budete zdravší a  vybavení do života tým najsilnejším arzenálom. Ak sa vám ale niečo podobné nedarí nájsť alebo dosiahnuť, zrejme niekde robíte chybu, v čom sa vám teraz skúsime poradiť a pomôcť.

Dôverujte

Toto je prvé a pravdepodobne hlavné pravidlo! Nedôvera zabíja vzťahy rýchlejšie ako čokoľvek iné. Pamätajte si, že prílišná kontrola, čítanie e-mailov, správ v telefóne svojej priateľky alebo priateľa znamená prejavenie nedôvery. Takáto kontrola je v prvom rade nezdravá a po druhé, všetko ničí, a to aj váš vzťah.

Skúste vymeniť tento druh záujmu za príjemné vyznanie lásky! Uvidíte, že vám to pomôže. Človek nie je stroj a jeho správanie a pocity mať pod kontrolou druhá osoba mať vždy nedokáže, tak sa tohto nezmyslu zbavte raz a navždy.

Nepoužívajte zraniteľné miesta ako argumenty

Ak ste s niekým v dlhodobom zväzku alebo vzťahu, obaja navzájom poznáte tajomstvá a slabosti každého z vás. Teda aj tie najzraniteľnejšie miesta. Aj keď je to niekedy náročné, nesmiete ich nikdy použiť ak o zbraň v konflikte.

Slová, ktoré sa dotýkajú najzraniteľnejších miest a bodov partnera/ky, spôsobujú veľké nedorozumenia a komplikácie. Naopak sa snažte navzájom pochopiť a nevytvárať medzi sebou zbytočné napätie. A už vôbec nie formou výsmechu!

Prestaňte si myslieť, že druhá osoba je všetko, čo v živote potrebujete

Áno, samozrejme, náklonnosť druhej osoby a ňou vyslovené krásne citáty o láske, sú pre nás veľkou oporou. Ale aj vo vzťahu treba robiť veci s mierou a nebyť pre partnera bremenom.

Zmeniť to môžete rozdielnymi záujmami. Všetko sa spoločne robiť predsa nedá a ani nemusí! Obaja  potrebujete určitú slobodu. Byť plnoprávnym človekom, bez ohľadu na slová, názory, záujmy druhej polovice. Napokon to je presne to, čo ste kedysi milovali.

Je samozrejmé, že všetky tieto tipy nie sú všeliekom pre všetky konflikty a hádky vo vzťahoch, ale tým, že prestanete opakovať rovnaké chyby, môžete objaviť vo vzťahu to, čo vám kedysi robilo radosť a nakoniec vás aj spojilo.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: