Search
Close this search box.

Chystá sa biografický film o Michaelovi Jacksonovi. Dokáže prekonať Bohemian Rhapsody?

Film o kontroverznom spevákovi je už na spadnutie.


Film o Freddiem Mercurym zožal minulý rok šialený a nečakaný úspech. Celosvetovo zarobil viac než 900 miliónov dolárov a americký herec Rami Malek, ktorý stvárnil Freddieho, získal za svoj výkon Oscara, Je pochopiteľné, že hollywoodski producenti sa snažia hľadať podobné námety, ktoré by opäť naplnili pokladnice kín.

Ako informoval portál unilad.co.uk, na novom projekte o Michaelovi Jacksonovi už pracuje producent Graham King, ktorý produkoval aj spomínaný Bohemian Rhapsody. Podľa jeho slov bude film mapovať Jacksonovu kariéru od jej začiatkov až po spevákovu smrť v roku 2009.

Zdroj: YouTube

Na danom projekte momentálne pracuje aj John Logan, známy scenárista, ktorý napísal trháky ako Letec, Hugo, Skyfall či Spectre. King už údajne získal aj povolenie použiť vo filme piesne zosnulého umelca.

O nespornom talente, ale aj vážnych témach

Život Michaela Jacksona bol plný kontroverzností, a je preto veľkou otázkou, ako si s tým tvorcovia poradia. Film o Mercurym sa pálčivým témam vyhýbal a bol skôr oslavou jeho úžasného talentu. V prípade Jacksona sa však vážnym témam nebude dať uniknúť.

Amerického speváka už totiž obvinilo niekoľko mužov z pedofílie. Tejto téme sa venoval aj dokumentárny film s názvom Leaving Neverland z marca minulého roka, v ktorom sa vyspovedali dve z jeho obetí. Dnes už tridsiatnici Wade Robson a Jimmy Safechuck hodnoverne a podrobne opísali, ako ich slávny spevák sexuálne zneužíval. Keď sa s ním spoznali, mali 7 a 10 rokov.

Zdroj: Pixabay

Jackson nebol za svoje činy nikdy obvinený, jeho právnici tvrdia, že chlapci si príbeh len vymysleli. Vyvstáva teda otázka, ako sa s témou popasujú tvorcovia vznikajúceho filmu.

Kráľ popu Michael Jackson zahynul vo veku 50 rokov na zlyhanie srdca. Podstúpil množstvo plastických operácií a žil čudáckym spôsobom života. Zanechal však po sebe úžasnú hudbu, ktorá dodnes znie z rádií. Bolo o ňom známe, že zbožňoval deti. To, či prekročil zákonnú mieru sa už s istotou asi nikdy nedozvieme.

Zdroj: unilad.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: Facebook / Michael Jackson

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Zaujímavé fakty zo života známych osobností, o ktorých ste (pravdepodobne) nevedeli

Odporúčame: