Search
Close this search box.

Modré banány skutočne existujú. Ich chuť pripomína niečo, čo všetci dobre poznáme

Ste milovníkom ovocia a nepohrdnete aj rôznymi novinkami z exotických oblastí? Ak ste odpovedali kladne, a myslíte si, že ste do dnešného dňa vyskúšali už naozaj všetko, vyvedieme vás z omylu. 


Ananás, pomelo, či napríklad mango. To je len vzorka druhov tropického ovocia, ktoré máme možnosť vyskúšať už aj v našich končinách. Ponuka sa stále rozširuje, a tak niet divu, že niekedy natrafíme v obchodoch aj na niečo, o čom sme vo väčšine prípadov ani nepočuli. Človek je však tvor zvedavý, a tak veľakrát neváhame siahnuť aj po niečom úplne neznámom. Čo ak nám to náhodou zachutí?

Vo svete sa už nejaký čas objavuje ďalšie nezvyčajné ovocie – špeciálny druh banánov, ktoré majú modrú farbu. Ako informuje portál LADbible, nie je to len o tom, že toto ovocie by malo šupku modrého odtieňa. Vnútro banánov „Blue Java“ je síce vizuálne podobné klasickým banánom, avšak tí, čo ich už ochutnali, tvrdia, že ich konzistencia a chuť pripomína vanilkovú zmrzlinu.

Zdroj: YouTube / Raw Aussie Athlete

Pôvod tohto malého zázraku nájdeme v juhovýchodnej Ázii. Odtiaľ sa už začal šíriť do severnej Austrálie, Strednej Ameriky, ale aj na Havaj. Banány sú vo všeobecnosti zaradené medzi tropické ovocie, preto je pochopiteľné, že v chladnejších oblastiach sa im príliš nedarí. Tento špeciálny druh banánov je však natoľko odolný, že dokáže prežiť a rásť ešte aj pri teplote do – 7 °Celzia.

O svoje dojmy z chuti týchto banánov sa podelil aj fitness vloger Grant Campbell. Ten zhrnul svoj názor do jedného slova – fenomenálne. Pridala sa k nemu aj ďalšia youtuberka, ktorá si hovorí LadyFlora. Tá tvrdí, že tieto banány majú nielen veľmi krémovú, ale aj jemnejšiu a sladšiu chuť, než tie klasické.

Zdroj titulnej fotografie: Flickr / Mike Wang

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Prečo sa pomaranče predávajú v červených sieťkach? Odpoveď vás prekvapí

 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: