Dôležité tipy, ako pripraviť auto na sychravé počasie

Niekomu sa možno zíde špeciálny elektromotor, na autách bude ale nutné toho skontrolovať a vymeniť viac. Preto, aby sa vášmu vozidlu nič nestalo a neohrozilo to vašu bezpečnosť, rozhodli sme sa vám opäť pripomenúť, ako správne pripraviť auto na jeseň a chladnejšie počasie.

Ako pripraviť na jeseň karosériu?

Musíte starostlivo skontrolovať všetko. Nie je neobvyklé, že po lete môžu na tele auta (karosérii) zostať mechanické poškodenia, aj keď veľmi malé a takmer nepostrehnuteľné, je však lepšie ich odstrániť. Faktom je, že v dôsledku vysokej jesennej vlhkosti sa môžu usadeniny hrdze vytvárať veľmi rýchlo, čo bude potom oveľa ťažšie odstrániť. Zmeňte to a ošetrite voskom alebo inými prípravkami na aute každý jeden detail.

Interiér

Ako všetci vieme, na jeseň je veľmi vysoká vlhkosť vzduchu, čo môže veľmi nepriaznivo ovplyvniť aj interiér vozidla. Preto sa musíte o to postarať. Pokiaľ je to možné, vymeňte všetky textilné rohože za gumu. Ak nie, musíte ich neustále monitorovať. Inak to môže veľmi rýchlo viesť ku korózii tela auta (napríklad podlahy).

Zdroj: Pexels

Pneumatiky a kolesá

Výmena pneumatík je samozrejmosťou, ak teplota klesne pod – 5 stupňov, ale ešte predtým musíte starostlivo sledovať ich tlak. To všetko kvôli skutočnosti, že poklesy teploty na jeseň môžu dosiahnuť až 20 stupňov, čo veľmi nepriaznivo ovplyvní pneumatiky. Okrem toho sa musíte starať o disky, ak dôjde k miernemu mechanickému poškodeniu, potom ich musíte odstrániť.

Nezabudnite vymeniť stierače a doplniť všetky oleje a nemrznúcu kvapalinu. Len tak bude vaše auto bezpečné aj v zime a plniť vaše požiadavky na 100 %.

You don't have permission to register