Search
Close this search box.

Ľudia si vybrali: Toto sú najkrajšie krajiny sveta podľa známeho cestovateľského portálu

Odzrkadľuje nálady a túžby skutočných ľudí. Ak teda hľadáte inšpiráciu na letnú dovolenku, ste na správnom mieste.

 

Takto vyzerá prvých 10 priečok: 

 

10. Wales

Zdroj: Scenic Rail Britain

Je jednou z krajín Spojeného kráľovstva, v ktorej nájdete množstvo starobylých hradov, neskrotených hôr a nádherných pláží. Odporúčame návštevu hradu Caerphilly, ktorý je najväčším hradom vo Walese a druhým najväčším v Spojenom kráľovstve. Leží neďaleko hlavného mesta Cardiff, v ktorom sa odohráva aj množstvo scén z kultového britského seriálu Doctor Who. Ak radi ochutnávate jedlá, ktoré ponúka lokálna kuchyňa, vo Walese určite vyskúšajte chlieb Laver s nátierkou z rias alebo sladké koláčiky Welsh cakes.

9. Spojené štáty americké

Zdroj: Unsplash

Spojené štáty sú obrovské, a preto je ťažké vypichnúť len pár miest, ktoré by ste mali navštíviť. Na spoznávanie Ameriky by ste potrebovali roky, a stále by boli miesta, ktoré by vás prekvapili. K tým najzaujímavejším prírodným pamiatkam určite patrí Yosemitský národný park a Národný park Veľký kaňon (Grand Canyon). Spojené štáty takisto ponúkajú neskutočné pláže, ale aj pulzujúce veľkomestá, vyprahnuté púšte a nekonečne dlhé cesty, na ktorých nestretnete ani živú dušu.8. Island

Zdroj: Extreme Iceland

Čierne pláže, horúce pramene a sopečné pohoria. Island udivuje nespútanou prírodou. Existuje množstvo dôvodov, prečo navštíviť túto krajinu, z ktorej dýcha akási mystika. Ľudia, ktorí tu žijú, sú so svojou krajinou pevne prepojení, niektorí veria v elfov a iné magické stvorenia. Dokonca im stavajú malé domčeky. Tie si rozhodne pri svojej návšteve nenechajte ujsť. Taktiež nevynechajte hlavné mesto Reykjavík a vychutnajte si horúce pramene, v ktorých sa dá kúpať aj keď vonku mrzne. Islandská príroda vám tiež ponúka neskutočné divadlo v podobe polárnej žiary.

7. Anglicko

london

Keďže rebríček zostavovali Briti, nie je vlastne žiadnym veľkým prekvapením, že na 7. mieste sa objavilo samotné Anglicko. V rebríčku takisto chýba Francúzsko, možno predpokladať, že to bude hlboko zakorenenou rivalitou medzi týmito dvoma štátmi. Každopádne, ak si za miesto svojej vysnívanej dovolenky zvolíte Anglicko, neoľutujete. Krajina dýcha históriou, udiali sa tu všetky tie udalosti, o ktorých sme sa učili v škole. Ak vám vyjde počasie, určite si choďte pozrieť idylické pobrežia Cornwallu a malebný Lake District. O tom, že kozmopolitný Londýn nikdy nespí, hádam ani netreba hovoriť.

6. Indonézia

Indonesia

Indonézia hýri farbami, chuťami a vôňami. Patrí do nej 17 508 ostrovov, preto je takmer nemožné celú ju preskúmať. Ostrovy sa jeden od druhého líšia svojou faunou, flórou, ale aj kuchyňou a ľuďmi, ktorí tu bývajú. V Indonézii sa rozpráva 500 rôznymi jazykmi. Ostrovy Bali a Lombok sú rajom pre surfistov, na Borneu môžete pozorovať vo voľnej prírode orangutanov.5. Juhoafrická republika

DSC08434-Edit.jpg

Juhoafrická republika je jedinou africkou krajinou, ktorá sa dostala do tohto rebríčka. Asi to nie je až také veľké prekvapenie, keďže bežný Európan má pred Afrikou veľký rešpekt. Juhoafrická republika patrí k najrozvinutejším africkým krajinám.

V Kapskom Meste môžete vidieť tučniakov, ktorí sa potulujú po pláži, alebo môžete nasadnúť do auta a vyraziť na safari. Na úpätiach hôr sa darí viniču, miestne odrody Chenin Blanc a Pinotage sú uznávané po celom svete. Mesto Durban je kapitola sama o sebe, vďaka nádherným plážam a príjemnému podnebiu je vyhľadávanou dovolenkovou destináciou.

4. Taliansko

Italy

História, kultúra, príroda a, samozrejme, kuchyňa. To sú hlavné devízy tohto stredomorského štátu. Ak milujete hory, môžete sa vydať na lyžovačku do Álp. Ak ste skôr plážový typ, môžete vyraziť na niektorý z malebných ostrovov. V Ríme, Benátkach či Florencii zažijete skutočný, dychberúci kontakt s históriou a o talianskej kuchyni by sa dali napísať tisícky kníh (a aj sa napísali).

3. Nový Zéland

Crowns Pass, New Zealand

Nový Zéland je krajinou mnohých tvári. Môžete sa vydať na potulky zelenými kopcami, ale aj majestátnymi horami, očaria vás fjordy a neskutočná rôznorodosť prírody. Na rozdiel od Austrálie tu však nenájdete žiadnu jedovatú háveď, a tak vašej dokonalej dovolenke nestojí nič v ceste.

V Marlborough môžete ochutnať opojné vína, v Queenstowne môžete vyskúšať bungee jumping, alebo sa môžete jednoducho opekať na pláži v meste Auckland. Pre fanúšikov Pána prsteňov bude určite veľkým lákadlom návšteva miest, kde sa tieto filmy natáčali.

2. Kanada

canada

Na druhé miesto sa dostala Kanada. Domov drevorubačov, bobrov a javorového sirupu. Nekonečné kanadské lesy ponúkajú surovú krásu. Územie Yukon je takmer nedotknuté civilizáciou, Skalnaté vrchy sú rajom pre lyžiarov a snowboardistov. Vo veľkých mestách, akými sú Toronto či Montreal, si môžete užiť kozmopolitnú atmosféru a, samozrejme, zápasy NHL.1. Škótsko

Scotland

Najkrajšou krajinou podľa čitateľov stránky Rough Guides sa stalo Škótsko. V ňom sa snúbi história a akási drsná krása. Pláže, jazerá, hrady, fjordy, to majú mnohé európske krajiny.

Avšak táto krajina má jednu obrovskú výhodu, vďaka ktorej všetkých strčí do vrecka. Je ňou whisky, ktorej výrobu v Škótsku povýšili na umenie. Škótske krčmičky sú navyše známe svojou priateľskou atmosférou, takže tento destilát budete popíjať v dobrej spoločnosti.

Zdroj: roughguides.com, Wikipedia

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
20 typických suvenírov, ktoré si môžete kúpiť na potulkách Európou

Odporúčame: