Pilot lietadla zverejnil neuveriteľné fotografie. Pri svojej práci sa môže kochať takýmto výhľadom

Vysvietené mestá, Mliečna cesta, polárna žiara a tisíce hviezd. To sú jeho najčastejšie objekty. „Vždy ma fascinovala hra svetla a tieňov vysoko na oblohe,“ hovorí Christiaan, 35-ročný pilot z Holandska.

Zo svojho kokpitu sa mu podarilo zachytiť skutočne fascinujúce prírodné javy, ale aj mestá, v ktorých pulzuje život. Jeho „ateliér“ sa nachádza vo výške viac než 9 000 metrov.

zdroj: Christiaan van Heijst

 

Fotografovaniu sa venuje už 8 rokov a za ten čas sa mu podarilo zachytiť množstvo nádherných scenérií. Christiaan hovorí, že túžil zachytiť tú mámivú krásu hneď od prvého okamihu, ako vzlietol. Bola to teda láska na prvý pohľad.„Myslím si, že každá fotografia má svoj vlastný príbeh. Spoločne však skladajú mozaiku, ktorá ukáže, aký je to pocit lietať v noci po celom svete,“ hovorí. Vo svojich fotografiách často využíva dlhú expozíciu, o to magickejšie vyznieva hra svetiel a tieňov, ktorú zachytáva.

zdroj: Christiaan van Heijst

„Svetlo sa v tých výškach správa úplne inak ako na povrchu zeme. Ďalším dôležitým momentom je perspektíva, ktorú majú iba piloti z kokpitu lietadla. Tu sú dve základné veci, na ktorých sú založené moje fotografie. Často som jediný, ktorý to všetko vidí. Mám jednoducho potrebu podeliť sa s tomu neskutočnou krásou s celým svetom.“

zdroj: Christiaan vaan Heijst

zdroj: Christiaan vaan Heijst

zdroj: Christiaan vaan Heijst

zdroj: Christiaan vaan Heijst

Zdroj: dailymail.co.uk

You don't have permission to register