Search
Close this search box.

Pripravuje sa hraný film Pinocchio. Zahrá si v ňom snáď najobľúbenejší herec z Hollywoodu

Niet pochýb o tom, že americký herec Tom Hanks má po celom svete obrovské množstvo fanúšikov. Je veľmi pravdepodobné, že v blízkej dobe získa ešte viac diváckej priazne. Ako informuje portál Unilad, 64-ročný herec sa totiž zhostí role Geppetta v pripravovanom hranom filme Pinocchio.


Detskí diváci si Hanksa obľúbili predovšetkým v úlohe odvážneho šerifa Woodyho z Toy Story, hoci väčšina z nich ani netušila, že za touto postavou sa skrýva práve tento herec.

Tentokrát by sa Hanks mal stať súčasťou pripravovanej filmovej novinky. Aktuálne už prebiehajú rokovania o tom, aby stvárnil dobráckeho Geppetta, starého stolára, ktorý túži po synovi. Rozhodne sa preto vytvoriť z dreva bábku – Pinocchia, ktorý razom ožíva a stáva sa z neho skutočný chlapec. Pôjde o hraný film podľa animovanej Disney predlohy z roku 1940.

Známa dvojica

Pôvodne mal film režírovať Paul King, ktorý oslovil Hanksa s touto ponukou. Ku vzájomnej dohode však nikdy nedošlo. Avšak po tom, ako sa do režisérskej stoličky prihlásil Robert Zemeckis, herec neváhal a oznámil, že by bol rád súčasťou. Obaja už totiž spolupracovali na filme Forrest Gump, ktorý získal Oscara. Je teda jasné, že tvoria skvelý tím a ich spolupráca posunie film na vyššiu úroveň.

Zdroj: Reprofoto YouTube

O produkciu filmu sa postará dvojica Andrew Miano a Chris Weitz prostredníctvom svojej spoločnosti Depth of Field. Pôvodná Disney verzia bola natočená pred 80.rokmi a súčasnú generáciu nemusí úplne osloviť. Práve preto sa režisér rozhodol trochu doplniť aj scenár a vytvoriť moderné spracovanie, ktoré by bolo zaujímavé aj pre dnešného diváka.

Dátum vydania filmu ešte nebol presne stanovený. Hanks sa momentálne venuje pripravovanému filmu o Elvisovi Presleym pre spoločnosť Warner Bros. Výroba filmu sa pozastavila, keď sa spoločne s manželkou Ritou nakazili koronavírusom. Našťastie, obaja už vírus prekonali. Veríme, že to nepotrvá dlho a sympatický herec sa bude môcť naplno venovať príprave tejto mimoriadne obľúbenej rozprávky.

Zdroj: unilad.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: Flickr / Disney

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: