Search
Close this search box.

V Číne majú svetový unikát. Tieto prírodné kúpele očaria ľudí pri každej návšteve

Ako informuje portál travelandleisure.com, toto magické miesto sa nachádza v provincii S’-čchuan, ktorá leží priamo v centre Číny. Národný park, ktorého sú kúpele súčasťou, je od roku 1992 zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO.

„Žltý drak“

Termálne kúpele majú dĺžku 3,6 kilometra a tiahnu sa údolím Chuang-lung. Z výšky toto prírodné divadlo pripomína obrovského zlatého draka, ktorý sa prediera horami, týčiacimi sa nad údolím. Aj preto miestni obyvatelia nazývajú toto miesto „Žltý drak“.

Zdroj: Wikimedia / Leungcwd

Jazierka menia farbu nielen kvôli vápencovému podložiu, ale aj pre meniaci sa lesný ekosystém. Inú farbu majú vtedy, keď je na vrcholkoch hôr sneh, inú zase počas horúcich dní. Na samom vrchole kúpeľov sa nachádza starý budhistický chrám.Jazierka potom kaskádovito klesajú a vytvárajú drobné jazierka naplnené teplou vodou. Voda v nich hýri rôznymi farbami – modrou, zelenou, hnedou a žltou. Ich šírka sa pohybuje od 30 do 170 metrov. Na úseku dlhom 3,6 kilometra nájdete vodopády, terasovité jazierka či jaskyne, ktoré v údolí počas niekoľkých miliónov rokov vytvorila voda.

Bohatá fauna

Národný park nie je v zozname UNESCO zapísaný len pre svoju dychberúcu scenériu. V lesoch rezervácie žijú aj vzácne zvieratá, ako napríklad langur tibetský, či panda veľká. Vo vodách jazierok žijú organizmy, ktoré nenájdete nikde inde na Zemi.

Zdroj: Flickr / loraineltai

Počas hlavnej sezóny (apríl – november), stojí vstup do tohto národného parku približne 22 eur. Mimo sezóny (november – marec) vychádza vstupné približne len na 8 eur. Keby len tie letenky nestáli niekoľkonásobne viac.

Zdroj: travelandleisure.com, Wikipedia 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: