Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

V Číne majú svetový unikát. Tieto prírodné kúpele očaria ľudí pri každej návšteve

Ako informuje portál travelandleisure.com, toto magické miesto sa nachádza v provincii S’-čchuan, ktorá leží priamo v centre Číny. Národný park, ktorého sú kúpele súčasťou, je od roku 1992 zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO.

„Žltý drak“

Termálne kúpele majú dĺžku 3,6 kilometra a tiahnu sa údolím Chuang-lung. Z výšky toto prírodné divadlo pripomína obrovského zlatého draka, ktorý sa prediera horami, týčiacimi sa nad údolím. Aj preto miestni obyvatelia nazývajú toto miesto „Žltý drak“.

Jazierka menia farbu nielen kvôli vápencovému podložiu, ale aj pre meniaci sa lesný ekosystém. Inú farbu majú vtedy, keď je na vrcholkoch hôr sneh, inú zase počas horúcich dní. Na samom vrchole kúpeľov sa nachádza starý budhistický chrám.Jazierka potom kaskádovito klesajú a vytvárajú drobné jazierka naplnené teplou vodou. Voda v nich hýri rôznymi farbami – modrou, zelenou, hnedou a žltou. Ich šírka sa pohybuje od 30 do 170 metrov. Na úseku dlhom 3,6 kilometra nájdete vodopády, terasovité jazierka či jaskyne, ktoré v údolí počas niekoľkých miliónov rokov vytvorila voda.

Bohatá fauna

Národný park nie je v zozname UNESCO zapísaný len pre svoju dychberúcu scenériu. V lesoch rezervácie žijú aj vzácne zvieratá, ako napríklad langur tibetský, či panda veľká. Vo vodách jazierok žijú organizmy, ktoré nenájdete nikde inde na Zemi.

Počas hlavnej sezóny (apríl – november), stojí vstup do tohto národného parku približne 22 eur. Mimo sezóny (november – marec) vychádza vstupné približne len na 8 eur. Keby len tie letenky nestáli niekoľkonásobne viac.

Zdroj: travelandleisure.com, Wikipedia 

You don't have permission to register