Search
Close this search box.

V mestskej časti Košice – Šaca vyrastie nová moderná Farmárska tržnica

Tržnice sa stávajú čoraz populárnejšie. Ide hlavne o moderné farmárske tržnice, ktoré sa v období posledných dvoch až troch rokov stávajú pomaly už aj u nás akýmsi fenoménom. Najnovšie sa takýto „fresh market“ chystá už aj na východe Slovenska.

Nápad pochádza zo zahraničia

Výstavbu modernej tržnice, ktorá má vyrásť v mestskej časti Košice – Šaca, si vzala pod svoje krídla spoločnosť City Building. Nachádzať sa bude v jej južnej časti a obsadí pozemky, ktoré sú zatiaľ ešte nezastavané. Jej obdĺžnikový pôdorys bude členený na dve základné časti, a to jednak predajný priestor, a taktiež hygienické a technické priestory. Západná strana by pritom mala patriť otvorenému trhovisku.

zdroj: Pexels

Parkovisko, ktoré bude patriť priamo tržnici, počíta s kapacitou 93 áut. Ráta sa tiež s vybudovaním úplne novej prístupovej cesty, ktorá bude prepojená s Učňovskou ulicou. Investor priznal, že sa pri tomto projekte inšpiroval zahraničím. „Chodíme po svete. Obdobné projekty sme videli v Prahe, Varšave či Madride,“ vyjadril sa pre TREND Reality Maroš Seňo, konateľ spoločnosti City Building.

Začiatok výstavby už na jar 2019

Keďže sa tento nápad ako prvý realizoval v Bratislave výstavbou známeho Fresh Marketu, Košičania sa porovnávaniu veľmi nevyhnú. „Je to niečo podobné, ale v našom prípade nebude mať gastro až také zastúpenie. Skôr budú dominovať predajne s čerstvým ovocím a zeleninou,“ uvádza Seňo.Súčasťou by však mali byť aj gastronomické prevádzky, pri ktorých sa budú môcť návštevníci pristaviť a ochutnať kvalitné jedlo, či šálku dobrej kávy. Autori projektu sa rozhodli prednostne osloviť predajcov z košického a prešovského regiónu, ktorí tu v prípade záujmu budú mať možnosť predávať svoje výrobky.

V súčasnosti je celý projekt len v začiatkoch a zameriava sa na proces získavania povolení. Prvé stavebné kroky by sa mali zrealizovať už na jar budúceho roka, pričom tržnica by mala svoje brány otvoriť návštevníkom už v lete 2019.

Zdroj: reality.trend.sk, kosicednes.sk

Pozri aj:

Najčítanejšie

Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: