a

Zaujímavé fakty zo života známych osobností, o ktorých ste (pravdepodobne) nevedeli

Zdroj: YouTube

Celebrity a známe osobnosti mávajú často svoje tajomstvá, ktoré celkom nesúvisia s ich prácou. Možno aj vďaka týmto excentrickým drobnostiam sa im podarilo dosiahnuť neuveriteľný úspech vo svojom obore.

Stránka brightside.me zverejnila pár zaujímavých faktov zo života známych osobností, ktoré vás pravdepodobne prekvapia.

Albert Einstein

Zdroj: YouTube

O jeho genialite niet pochýb. Albert Einstein však vedel, že na to, aby jeho mozog pracoval na 100 %, potrebuje aj dostatok oddychu. Preto spával každý deň až 10 hodín.

Elvis Presley

Zdroj: grammy.com

Elvis Presley pochádzal z rodiny, ktorej korene siahali až k prezidentom Spojených štátov amerických. Jeho vzdialenými príbuznými boli Abraham Lincoln a Jimmy Carter.Taylor Swift

Zdroj: Yahoo

Známa americká speváčka zažila skutočne magické detstvo. Vyrastala totiž na farme, kde sa pestovali vianočné stromčeky.

Barack Obama

Exprezident Spojených štátov amerických miluje knižnú sériu o Harry Potterovi. Obama prečítal všetky knihy, ktoré o malom čarodejníkovi napísala spisovateľka J. K. Rowling. My, ako fanúšikovia tejto série, však protestujeme. Prečítať Harryho Pottera len raz rozhodne nestačí.

David Bowie

Zdroj: grammy.com

David Bowie sa počas svojho života dočkal mnohých ocenení. Vedci dokonca po ňom pomenovali istý druh pavúka. Jeho meno znie „Heteropoda David Bowie“.

Leonardo DiCaprio

Zdroj: YouTube

Leonardo DiCaprio dostal svoje krstné meno po slávnom maliarovi a vynálezcovi Leonardovi da Vinci. Vybrala mu ho jeho mama, pretože malý Leonardo ju v brušku prvýkrát kopol, keď stála pred obrazom Mona Lízy.Angelina Jolie

Zdroj: YouTube

Angelina Jolie je známa tým, že miluje temnotu. Nosí takmer výhradne oblečenie čiernej farby. Keď bola dieťaťom, túžila po dosť zvláštnej kariére. Chcela organizovať ľuďom pohreby.

Rihanna

Zdroj: grammy.com

Rihanna pochádza z ostrova Barbados a miestni ľudia ju zbožňujú. Na Barbadose sa dokonca oslavuje „Národný deň Rihanny“, počas ktorého si každý na ostrove pospevuje pesničky slávnej popovej divy.

Chris Pratt

Herec, známy najmä z filmov Jurský svet a Strážcovia galaxie, je veľký humorista. Na strednej škole priniesol svojej učiteľke kus betónu a tvrdil jej, že je to súčasť Berlínskeho múru.

Bono Vox

Zdroj: Twitter

Bono Vox, líder skupiny U2, má slabosť pre klobúky. Pred niekoľkými rokmi mal aj s kapelou koncert v Taliansku, avšak svoj obľúbený klobúk si zabudol doma. Ako uviedol portál telegraph.co.uk, spevák neváhal, a kúpil klobúku letenku do prvej triedy, aby za ním doletel čo najrýchlejšie.

Zdroj: brightside.me, telegraph.co.uk