Search
Close this search box.

Zaujímavé fakty zo života známych osobností, o ktorých ste (pravdepodobne) nevedeli

Stránka brightside.me zverejnila pár zaujímavých faktov zo života známych osobností, ktoré vás pravdepodobne prekvapia.

Albert Einstein

Zdroj: YouTube

O jeho genialite niet pochýb. Albert Einstein však vedel, že na to, aby jeho mozog pracoval na 100 %, potrebuje aj dostatok oddychu. Preto spával každý deň až 10 hodín.

Elvis Presley

Zdroj: grammy.com

Elvis Presley pochádzal z rodiny, ktorej korene siahali až k prezidentom Spojených štátov amerických. Jeho vzdialenými príbuznými boli Abraham Lincoln a Jimmy Carter.Taylor Swift

Zdroj: Yahoo

Známa americká speváčka zažila skutočne magické detstvo. Vyrastala totiž na farme, kde sa pestovali vianočné stromčeky.

Barack Obama

Zdroj: Unsplash / History in HD

Exprezident Spojených štátov amerických miluje knižnú sériu o Harry Potterovi. Obama prečítal všetky knihy, ktoré o malom čarodejníkovi napísala spisovateľka J. K. Rowling. My, ako fanúšikovia tejto série, však protestujeme. Prečítať Harryho Pottera len raz rozhodne nestačí.

David Bowie

Zdroj: grammy.com

David Bowie sa počas svojho života dočkal mnohých ocenení. Vedci dokonca po ňom pomenovali istý druh pavúka. Jeho meno znie „Heteropoda David Bowie“.

Leonardo DiCaprio

Zdroj: YouTube

Leonardo DiCaprio dostal svoje krstné meno po slávnom maliarovi a vynálezcovi Leonardovi da Vinci. Vybrala mu ho jeho mama, pretože malý Leonardo ju v brušku prvýkrát kopol, keď stála pred obrazom Mona Lízy.Angelina Jolie

Zdroj: YouTube

Angelina Jolie je známa tým, že miluje temnotu. Nosí takmer výhradne oblečenie čiernej farby. Keď bola dieťaťom, túžila po dosť zvláštnej kariére. Chcela organizovať ľuďom pohreby.

Rihanna

Zdroj: grammy.com

Rihanna pochádza z ostrova Barbados a miestni ľudia ju zbožňujú. Na Barbadose sa dokonca oslavuje „Národný deň Rihanny“, počas ktorého si každý na ostrove pospevuje pesničky slávnej popovej divy.

Chris Pratt

https://www.instagram.com/p/BjDom-Elk0s/

Herec, známy najmä z filmov Jurský svet a Strážcovia galaxie, je veľký humorista. Na strednej škole priniesol svojej učiteľke kus betónu a tvrdil jej, že je to súčasť Berlínskeho múru.

Bono Vox

Zdroj: Twitter

Bono Vox, líder skupiny U2, má slabosť pre klobúky. Pred niekoľkými rokmi mal aj s kapelou koncert v Taliansku, avšak svoj obľúbený klobúk si zabudol doma. Ako uviedol portál telegraph.co.uk, spevák neváhal, a kúpil klobúku letenku do prvej triedy, aby za ním doletel čo najrýchlejšie.

Zdroj: brightside.me, telegraph.co.uk

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
10 faktov o legendárnom Levom kráľovi, ktoré vás zaručene prekvapia

Odporúčame: