Search
Close this search box.

Hrôzostrašný „Ostrov bábik“: Prečo je jedným z najstrašidelnejších miest sveta?

Na svete existuje množstvo miest, kvôli ktorým vám po chrbte prebehnú zimomriavky. Miesta, na ktorých sa stali tragické udalosti, strašidelné domy, v ktorých ostali bývať mŕtvi majitelia, mestá či dediny, ktoré museli ich obyvatelia narýchlo opustiť a zanechali po sebe len domy plné duchov.


Portál curiosity.com prináša informácie o mexickom ostrove La Isla de las Muñecas, ktorý je prezývaný aj „Ostrov bábik“. Patrí k tým najstrašidelnejším miestam na svete a jeho história je plná tajomstiev. Po celom ostrove sú rozvešané stovky bábik. Nájdete ich na stromoch, v uliciach, na plotoch. Niektoré sú ako nové, iné sa už rozpadávajú. Chýba im hlava či noha, sú ufúľané a poriadne desivé. No význam, ktorý sa za nimi skrýva, je hádam ešte desivejší.

Záhadná história

Príbeh „Ostrova bábik“ je prepojený s osudom muža menom Don Julian Santana Barrera, ktorý bol v polovici 20. storočia jeho správcom. Jedného dňa údajne objavil v rieke telo utopeného dievčatka, ktorému už nebolo pomoci. Krátko nato objavil v rieke bábiku, o ktorej bol presvedčený, že patrila mŕtvemu dievčaťu. Na jej počesť zavesil Julian bábiku na strom. Duch mŕtveho dievčatka ho však strašil aj naďalej. A tak začal vešať rôzne bábiky na stromy, aby utešil jej dušu. Bábiky postupne pribúdali, dnes ich je na ostrove niekoľko stoviek.

Zdroj: YouTube

Medzi obyvateľmi ostrova sa šepká, že Julian bol natoľko posadnutý dievčatkom, že sa z toho zbláznil. Niektorí dokonca pochybujú, že telo skutočne našiel, bol totiž jediný, ktorý mŕtve dievčatko videl. Jeho posadnutosť bábikami a riekou sa mu napokon stala osudnou. V roku 2001 ho našli utopeného presne na tom istom mieste, na ktorom údajne pred rokmi našiel telo dievčatka.

Láka turistov z celého sveta

Od Julianovej smrti sa miesto stalo vyhľadávanou turistickou atrakciou. Návštevníci vešajú bábiky na všetky možné miesta a vzdávajú tak hold mŕtvej dievčine a mužovi, ktorého opantala. Podľa miestnych obyvateľov je vraj možné občas zahliadnuť, ako sa bábiky hýbu. Jedna privrie oko, druhá pohne rukou či nohou. Vyzerajú, akoby vyšli z tých najstrašidelnejších nočných môr.

Zdroj: Flickr / A Tourist on Planet Earth

Či bolo dievčatko skutočné alebo bolo len predzvesťou blížiacej sa Julianovej psychickej choroby, sa už nedozvieme. Isté však je, že ostrov La Isla de las Muñecas patrí k tým najstrašidelnejším miestam na svete.

Zdroj: curiosity.com, isladelasmunecas.com

Zdroj titulnej fotografie: YouTube

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: