Search
Close this search box.

10 výnimočných filmov, ktoré budú mať premiéru v roku 2020

Od muzikálu v réžii Stevena Spielberga, cez nesfilmovateľnú Dunu až po comeback Juraja Jakubiska. Tieto filmy budú v roku 2020 lámať rekordy.


1. Mulan

Spoločnosť Disney pokračuje v premieňaní svojich animovaných filmov na celovečerné hrané filmy. Ich doterajšie počiny boli vždy úspešné, ale zároveň možno aj trochu zbytočné. Kráska a zviera, Popoluška či Leví kráľ v podstate len bezducho okopírovali predlohu.

Podľa trailerov sa však zdá, že film Mulan bude iný. Tvorcovia z príbehu vyškrtli vtipného dráčika Mushua a z rozprávky sa rozhodli vyrobiť plnohodnotný historický film. O tom, či sa to tvorcom skutočne podarí, sa budete môcť presvedčiť už 26. marca 2020.

2. Nie je čas zomrieť

Bondovka už pomaly klope na dvere. Dočkáme sa jej 8. apríla 2020. V úlohe Jamesa Bonda sa už po piatykrát objaví Daniel Craig a réžie sa ujal talentovaný Cary Joji Fukunaga. V úlohe hlavného zloducha sa predstaví Rami Malek, ktorého si môžete pamätať ako Freddieho Mercuryho vo filme Bohemian Rhapsody.

Bondovka už stihla vzbudiť aj kontroverziu. Vo filme Nie je čas zomrieť si totiž James Bond užíva zaslúžený dôchodok, keď je opäť povolaný do služby. Jeho známe číslo 007 je však už obsadené, zdedila ho po ňom tajná agentka Nomi, ktorú stvárni Lashana Rasheda Lynch.

3. Black Widow

3. apríla 2020 sa konečne dočká svojej sólovky aj nebezpečná Black Widow. Komiksová hrdinka, ktorú stvárnila v marvelovských filmoch americká herečka Scarlett Johansson, si vlastný film rozhodne zaslúži. Okrem Johansson sa vo filme objavia aj Florence Pugh, Rachel Weisz či David Harbour. Vo filme sa pozrieme na začiatok kariéry známej špiónky a majsterky bojových umení.

4. Top Gun: Maverick

Pokračovanie filmu Top Gun, ktorý v podstate naštartoval hviezdnu kariéru Toma Cruisa, bude mať premiéru 16. júla 2020. V hlavných úlohách sa, okrem spomínaného Cruisa, objaví aj Val Kilmer, ktorý v pôvodnom filme stvárnil jeho najväčšieho rivala Toma Kazanského. Trailer sľubuje poriadnu adrenalínovú jazdu.

5. Tenet

Každý nový film Christophera Nolana je veľkom udalosťou. Jeho najnovší počin je zatiaľ zahalený rúškom tajomstva (v podstate ako vždy), premiéru bude mať 16. júla 2020. Robert Pattinson, ktorý sa vo filme objaví, sa vyjadril, že scenár si mohol prečítať iba raz, v uzatvorenej miestnosti spoločnosti Warner Bros. Po prečítaní opísal projekt ako „neskutočný“.

6. Duna

Zdroj: Reddit

6. decembra 2020 sa na plátna kín dostane adaptácia kultovej sci-fi knihy Franka Herberta. Projekt zatiaľ vyzerá úžasne, režíruje ho kanadský režisér Denis Villeneuve, ktorý má na konte jedno z najlepších sci-fi poslednej dekády s názvom Arrival (Prvý kontakt).

Hlavného hrdinu Paula Atreidesa stvárni 24-ročný Timothée Chalamet, ktorý už vo svojom mladom veku získal mnoho filmových ocenení. Za výkon vo filme Daj mi svoje meno získal dokonca nomináciu na Oscara. Villeneuveho Duna bude už tretím pokusom o adaptáciu „nesfilmovateľnej Duny“. V roku 1984 si na nej vylámal zuby aj samotný David Lynch.

7. West Side Story

Na konci roka 2020 sa v kinách objaví notoricky známy muzikál West Side Story. Meno režiséra je vcelku prekvapujúce, na režisérsku stoličku sa totiž posadí samotný Steven Spielberg. V hlavných úlohách sa predstavia Ansel Elgort a Rachel Zegler. Pôvodný muzikál, ktorý bol inšpirovaný tragédiou Rómeo a Júlia, mal premiéru v roku 1957. Na filmové plátno sa dostal v roku 1961.

8. Krotitelia duchov: Dedičstvo

8. júla 2020 sa dočkáme plnohodnotného pokračovania Krotiteľov duchov. Objavia sa v ňom herci známi zo starých filmov, konkrétne Sigourney Weaver, Bill Murray, Ernie Hudson a Dan Aykroyd, ale aj predstavitelia mladej generácie. Poteší aj meno režiséra, štafetu po Ivanovi Reitmanovi prebral jeho syn Jason. Podľa traileru sa zdá, že Krotitelia duchov sa nechávajú inšpirovať seriálom Stranger Things.

9. Perinbaba a Dva svety

V našich končinách vzbudzuje veľké emócie pokračovanie rozprávkovej Perinbaby. Juraj Jakubisko dokončuje jej pokračovanie, oficiálny dátum premiéry je stanovený na 26. november 2020. V hlavnej úlohe pokračovania sa objaví Lukáš Frlajs.

10. Správa

Aj Peter Bebjak chystá nový film. Jeden z najlepších súčasných slovenských režisérov natáča vojnovú drámu s názvom Správa. Film podľa skutočných udalostí rozpráva príbeh Rudolfa Vrbu a Alfréda Wetzlera, ktorým sa podarilo utiecť z koncentračného tábora a podať svetu správu o tom, aké zverstvá sa tam dejú.

Zdroj: csfd.cz, wikipedia,org, imdb.com

Zdroj titulnej fotografie: Continental film

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: