Search
Close this search box.

Firma Nike venuje tisíce párov topánok, ktoré vyvinula špeciálne pre zdravotníckych pracovníkov

Americká spoločnosť Nike predstavila ešte koncom minulého roka novú kolekciu tenisiek určenú špeciálne pre zdravotníckych pracovníkov. Pomôcť by síce určite mohli, avšak z lekárskych radov sa ozvali aj negatívne reakcie, ktoré apelovali na to, že si ich pracovníci nebudú môcť z finančného hľadiska dovoliť. Aj zrejme preto sa nedávno spoločnosť rozhodla niekoľko tisíc párov takýchto topánok podarovať. 


Ako informoval portál goodnewsnetwork.org, model s názvom „Air Zoom Pulse“ je navrhnutý tak, aby v ňom zdravotnícki pracovníci zvládali aj 12-hodinové zmeny. Špeciálny materiál, z ktorého sú vyrobené, sa navyše ľahko utiera a čistí. 

Spoločnosť teraz venuje 30 000 párov tejto obuvi nemocniciam v Spojených štátoch a 2 500 párov európskym nemocniciam. Zároveň sa rozhodla ako poďakovanie zaslať aj viac ako 100 000 odevov, vrátane kompresných ponožiek či športových súprav.

Zdroj: Nike

Spomínaná obuv bude distribuovaná konkrétne do nemocníc v Chicagu, Los Angeles, Memphise a New Yorku. V rámci Európy to budú nemocnice v Barcelone, Berlíne, Londýne, Miláne, Paríži či Belgicku. Nejde však o prvú pomoc z ich strany. V minulosti už zabezpečili pre nemocnice v Spojených štátoch 290 000 kusov osobných ochranných pomôcok či 250 000 jednorazových ochranných masiek. 

Na účely pomoci v oblasti boja proti koronavírusu spoločnosť už minula viac ako 25 miliónov dolárov, pričom hodnota odevov predstavuje 5,5 milióna dolárov.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Zdroj titulnej fotografie: Nike

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: