Search
Close this search box.

4 tipy ako získať viac energie na prácu alebo učenie

Nepovažujete sa za energického človeka, ale naopak, za osobu trpiacu syndrómom neustálej únavy, ktorá, aby bola produktívna aspoň štyri hodiny denne, hľadá všade zdroje energie?


Niekedy je to náročné, ale dá sa to, a s nami sa môžete presvedčiť o tom, že nepotrebujete k tomu žiadne výživové doplnky ani chémiu. Ide to aj bez nej.

Energia zo spánku

Na nabitie batérií potrebujete nielen odpočívať, ale aj dostatočne spať. Ak spíte, ale nemáte dostatok spánku, dochádzajú vám batérie. Niekoľko dní nedostatku spánku sa postará o to, že váš tlak narastá, produktivita klesá, čo znamená, že nebude ani energia.

Možno sa snažíte dobehnúť niektoré zameškané úlohy neskoro večer, ale aký úspech vám bude platný, ak si ho nebudete môcť vychutnať, pretože vás choroba alebo stres pripúta k posteli? Optimalizujte si svoje povinnosti tak, aby ste mohli dobre spať. Inak to fungovať nebude.

Energia z vody

Voda je základom človeka a všetkého života na zemi, no väčšina z nás na to rada zabúda. Doplniť si jej optimálnu hladinu na zvládanie náročných úloh, je tým najlepší riešením, ktoré môžete pre seba a svoje zdravie urobiť.

Zdroj: Pexels

S pravidelným prísunom vody a pri dostatočnej hydratácii tela vám pôjde ľahšie aj vypracovanie dlhej diplomovej práce. Určite sa budete cítiť sviežo aj v práci.

Energia z potravín

Ak chceme dobyť vesmír alebo aspoň na Zemi prežiť, musíme sa naučiť prijímať energiu z racionálnejšieho jedla ako tomu bolo doteraz.

Správne jedlo je aj správna energia, ktorú oceníte napríklad aj pri náročnejšom písaní rigoróznej práce. Vieme, že je ťažké niektoré pochutiny a sladkosti odmietnuť, ale aj správne jedlo vás dokáže nabiť pozitívnou dávkou energie.

Energia z fyzickej aktivity

Úspech je krásny a dokáže nám spríjemniť nejeden deň, treba si ale uvedomiť jeho cenu. Robiť niečo na úkor malej energie a vyčerpanosti sa naozaj neoplatí, pretože choroba vás potom presvedčí veľmi rýchlo.

Zdroj: Pexels

Okrem spánku, vody a vhodnej stravy preto potrebujete telo dobiť aj fyzickou aktivitou. Cvičenie v posilňovni je skvelým riešením, no obyčajná chôdza vás môže zachrániť tiež. Rovnako vám prospeje aj pobyt v prírode, kde je koncentrácia škodlivých iónov minimálna, čo pre fitness centrá rozhodne neplatí.

Skúste to zmeniť a uvidíte, že budete mať chuť a čas na všetko.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: