a

Lady Gaga vie, čo je to šikana. Na univerzite sa jej vysmievali vo facebookovej skupine, že nebude úspešná

Zdroj: YouTube / Facebook

32-ročná umelkyňa žne úspech za úspechom. Nenávisť neprajníkov je bohužiaľ daňou za tento úspech. Nik však dnes nemôže spochybniť, že Lady Gaga je skutočnou megahviezdou a ľudia, ktorí si mysleli, že nikdy nebude slávna, sa hlboko mýlili.

„Stefani Germanotta, ty nebudeš nikdy slávna.“

 

Tak znel názov skupiny na Facebooku, ktorá vznikla počas speváčkinho štúdia na Univerzite v New Yorku. Stefani Germanotta je rodné meno speváčky, ktorej pseudonym, Lady Gaga, nepoznajú snáď len domorodci v Amazonskom pralese.

Zdá sa, že už ako vysokoškoláčka vzbudzovala veľké vášne. V uzatvorenej skupine s posmešným názvom si ju členovia doslova vychutnávali. Písali, že nemá šancu na úspech, a že chorobne túži po pozornosti. Na titulnej fotografii skupiny bola mladá Stefani s prirodzeným úsmevom na perách, preškrtnutá čiernym krížikom. Už vtedy Lady Gaga intenzívne makala na svojej kariére. Spievala a hrávala na klavír v baroch po celom New Yorku.Úspech si ju našiel 

Lady Gaga sa neprajníkom pomstila tým najlepším spôsobom. Stala sa prvou ženou v histórii, ktorej sa počas jediného roka podarilo získať Zlatý glóbus, Oscara, cenu BAFTA a cenu Grammy.

Zdroj: Facebook

Glóbus, Oscara a cenu Bafta získala za duet Shallow, ktorý naspievala s Bradleym Cooperom pre film Zrodila sa hviezda. Oscar za najlepší herecký výkon jej pritom unikol iba o vlások. Porazila ju Olivia Colman. Ceny Grammy si odniesla domov hneď tri. Za najlepšie popové vystúpenie s piesňou Joanne – Where Do You Think You’re Goin‘?, za najlepší duet a za najlepšiu pieseň napísanú pre film. V oboch kategóriách bodovala už spomínaná pieseň Shallow.Neveril jej ani expriateľ 

So šikanou a ponižovaním má speváčka viac skúseností. Ešte v roku 2010 prezradila pre magazín Cosmopolitan, že mala kedysi priateľa, ktorý jej povedal, že nikdy nebude úspešná, nikdy nevyhrá Grammy, nikdy nezloží hit a dúfa, že zlyhá.

„Raz, keď už nebudeme spolu, si nebudeš schopný objednať ani posratú kávu bez toho, aby si ma nepočul alebo nevidel,” odpovedala mu pred rokmi nahnevaná Lady Gaga.

Nuž, mala pravdu. A v posledných dňoch sa toto jej vyhlásenie netýka len jej bývalého, ale aj nás všetkých. Máte radi Lady Gaga, alebo vám prekáža, že už na vás vyskakuje pomaly aj z chladničky?

Zdroj: dailymail.co.uk, boredpanda.com