Search
Close this search box.

99-ročný muž vyskúšal po prvýkrát McDonald. Aký je jeho názor na slávny Big Mac?

Možno si teraz hovoríte, že za tých 99 rokov o nič neprišiel. Na tomto mužovi je však unikátne to, že napriek vysokému veku sa nebojí vo svojom živote skúšať nové veci a prijímať nové výzvy.


Pamätáte si ešte, kedy ste prvýkrát vošli do McDonaldu? Po revolúcii to bola veľká udalosť, deti v škole sa návštevou tohto fast foodu chválili viac, než novými značkovými teniskami. Časom však zovšednel a dnes už rozhodne nemá takú príťažlivú auru ako pred rokmi. Na Slovensku by sme pravdepodobne našli množstvo ľudí, ktorí tento fast food nikdy nevyskúšali a ani im to veľmi nechýba.

Istý William Thorpe, ktorý žije v domove pre seniorov v anglickom meste Slough, si však povedal, že by chcel aspoň raz v živote skúsiť, ako chutí takéto rýchle občerstvenie. Ako informuje portál unilad.co.uk, majitelia domova dôchodcov sa rozhodli mu toto želanie splniť.

A tak mu objednali vskutku netradičné „nemocničné“ menu, ktoré zahŕňalo dobroty z britských fast foodových reťazcov, ako sú McDonald’s, Greggs, Subway, Domino‘s, Burger King či Krispy Kreme. Do degustovania sa pustila aj Williamova kamarátka Ann.

Ochutnávka bola skutočne výdatná

Prvý chod predstavovalo menu z McDonaldu, ktoré obsahovalo kultový Big Mac a hranolky. Big Mac bol úžasný, aj keď som si neuvedomil, že som si najskôr vzal do ruky len hornú polovicu, taký bol obrovský. McDonald sa stal mojím favoritom, omáčka ktorú použili bola chutná a ceny boli veľmi rozumné,“ zhodnotil Willliam.

Zdroj: Screenshot Caters News

Aj jeho priateľke Ann chutil, zdal sa jej však príliš veľký a nebola ho schopná zjesť. Takisto si pochvaľovali hranolky. Ďalším chodom boli kuracie nugetky z Burger Kinga. Tie sa dôchodcom veľmi nepozdávali. Boli pre nich príliš suché a ťažko sa im žuli.

Tretím chodom bola pizza Margherita zo siete Domino‘s. Tá oslovila najmä Ann. Domino‘s je mojím víťazom, omáčka bola veľmi, veľmi dobrá. Najskôr som nevedela, ako to mám vlastne jesť. Ale napokon to bolo veľmi dobré a šťavnaté.“

Ďalší chod bol z reťazca Subway, odkiaľ William vyskúšal mäsové guličky Marinara. Sťažoval sa na to, že v sendviči je príliš veľa plnky a tá za z neho sype von. Majiteľom by odporučil ubrať. Napokon si dvaja dôchodcovia pochutnali na dezerte. Z Krispy Kreme si objednali donut.

„Donut bol výborný, ale neodporúčam vám ho jesť hneď po hlavnom jedle, neužijete si ho. Najlepšie je ho podávať poobede spolu so šálkou čaju,“ hovorí William. V časoch, keď bol William mladý, neexistovali fast foody a možnosť zobrať si svoje jedlo so sebou. Neexistovalo toľko druhov jedál a rozhodne vám vaše jedlo nedoniesli priamo do domu. Je to celkom vzrušujúce. Ja som totiž zvyknutý jesť z taniera, s nožom a vidličkou,“ dodáva entuziastický dôchodca.

Zdroj: unilad.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: Screenshot Caters News

Pozri aj:

Najčítanejšie

Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík

Odporúčame: