Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Toto sú doplnky, ktoré tvoria základ úspešnej práce z domu

Nielen z dôvodu vzniku pandémie, ale aj vďaka aktívnemu zavádzaniu počítačových technológií do všetkých sfér ľudského života sa stal koncept práce z domu normálnym javom. A vôbec to nie je prekvapujúce, pretože tento druh činnosti má veľa výhod, vrátane úžasnej príležitosti stráviť celý deň v útulnom a pohodlnom domácom prostredí, ktoré vás správne naladí a umožní vám nezávisle regulovať čas a harmonogram práce.


Avšak rovnako ako všetko, aj táto sľubná charakteristika práce z domu má odvrátenú stránku mince. A v našom prípade je to potreba usporiadania kancelárie.

Áno. Počuli ste dobre. Akákoľvek práca si vyžaduje ticho, kvalitné tonery HP, určitú koncentráciu a čas, taktiež hovoríme o zostavení obchodného plánu, vedení online lekcie alebo o poradení klientom v kuchyni, kde sa varí alebo v spálni, kde za chrbtom leží malé dieťa.

Zvládnuť to všetko je veľmi náročné, preto, ak sa rozhodnete venovať práci z domu, mali by ste sa v prvom rade postarať o usporiadanie priestoru na prácu. Kde začať?

Nájdite si vhodné miesto

Miestnosť alebo miesto vyhradené na usporiadanie domácej kancelárie môže byť zamerané na úplne odlišné typy činností. A práve tento faktor možno nazvať základným, pokiaľ ide o výber dizajnu domácej kancelárie.

Zároveň by ste mali vopred zvážiť možnosť využitia kancelárie nielen vami, ale aj ďalšími rodinnými príslušníkmi, čo je obzvlášť dôležité v prípade zamestnania na čiastočný úväzok. Všetko závisí od vášho priestoru a jeho špecifických možností.

Dobrá kancelária sa však dá zariadiť aj za stolom v kuchyni, kde však treba myslieť na voľné miesto pre počítač a tlačiareň s vždy plnými novými tonermi HP 300.

Vyberte si štýl domácej kancelárie

Napriek tomu, že zdobenie domácej kancelárie nie je ľahká a vždy najdôležitejšia úloha. Túto otázku je možné vyriešiť s minimálnymi znalosťami štýlov interiéru. Všeobecne možno všetky nápady zhruba rozdeliť na návrhy týkajúce sa klasického štýlu a nápady, ktoré sú prijateľné pre variácie moderného dizajnu.

Kancelárska výzdoba v ktoromkoľvek z klasických štýlov zahŕňa použitie výraznejších materiálov na dekoráciu, vhodný nábytok a farby. Všetko by však malo vytvárať vzájomnú harmóniu.

Pod takým konceptom, ako je moderný štýl, môžete využiť minimalizmus s charakteristickými jednoduchými tvarmi, lakonickými farbami a minimálnym počtom vecí potrebných na vykonanie práce.

Nezabudnite aj na pravidelné vetranie priestoru a prestávky. Odpočinok je predsa základ efektivity.

You don't have permission to register