a

Aj Nitra sa bude môcť pochváliť modernou a krásnou vyhliadkovou vežou. Na Zobore začnú stavať už čoskoro

zdroj: SheMakesMeTravel

S novými vyhliadkovými vežami sa hlavne v poslednom období akoby roztrhlo vrece. Aktuálne chystá novinku aj Nitra. Nová vyhliadková veža by mala vyrásť priamo na Zobore. 

Návrh na jej výstavbu pochádza od generálneho riaditeľa Kúpeľov Bojnice. Slavomír Eliaš, ktorý stojí aj za vyhliadkovou vežou v Bojniciach, rokoval o možnostiach realizácie s majiteľmi pozemku.

Pozemky na Zobore, nachádzajúce sa v lokalite Pyramída, patria Rímskokatolíckej cirkvi, konkrétne Biskupstvu Nitra. Cirkev svoje pozemky predať neplánuje, preto sa s investorom dohadovali na možnostiach prenájmu. Biskupský ekonóm Martin Štofko je však myšlienke vzniku vyhliadkovej veže nad mestom naklonený.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Králik (@mike256sk),

Vyhliadka v Bojniciach

Biskupstvo nemá od investora žiadnu písomnú žiadosť ani technickú dokumentáciu. Rokovania teda zatiaľ prebiehajú len v ústnej rovine. Okrem biskupstva bude musieť investor získať kladné stanoviská všetkých zainteresovaných orgánov.Biskupstvo Nitra sa už dlhšie pohráva s myšlienkou postaviť lanovku na Zobor. Očakáva sa, že s novou vyhliadkovou vežou by sa dokonale dopĺňali a prilákali by aj množstvo turistov. Aktuálne však lanovka nie je zaradená do územného plánu Nitry, a tak je otázne, nakoľko by bol investor ochotný investovať do stavby vyhliadkovej veže, ak by k nej neviedla lanovka.

Zdroj: dromedar.sk