Aj Nitra sa bude môcť pochváliť modernou a krásnou vyhliadkovou vežou. Na Zobore začnú stavať už čoskoro

Návrh na jej výstavbu pochádza od generálneho riaditeľa Kúpeľov Bojnice. Slavomír Eliaš, ktorý stojí aj za vyhliadkovou vežou v Bojniciach, rokoval o možnostiach realizácie s majiteľmi pozemku.

Pozemky na Zobore, nachádzajúce sa v lokalite Pyramída, patria Rímskokatolíckej cirkvi, konkrétne Biskupstvu Nitra. Cirkev svoje pozemky predať neplánuje, preto sa s investorom dohadovali na možnostiach prenájmu. Biskupský ekonóm Martin Štofko je však myšlienke vzniku vyhliadkovej veže nad mestom naklonený.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Králik (@mike256sk),

Vyhliadka v Bojniciach

Biskupstvo nemá od investora žiadnu písomnú žiadosť ani technickú dokumentáciu. Rokovania teda zatiaľ prebiehajú len v ústnej rovine. Okrem biskupstva bude musieť investor získať kladné stanoviská všetkých zainteresovaných orgánov.Biskupstvo Nitra sa už dlhšie pohráva s myšlienkou postaviť lanovku na Zobor. Očakáva sa, že s novou vyhliadkovou vežou by sa dokonale dopĺňali a prilákali by aj množstvo turistov. Aktuálne však lanovka nie je zaradená do územného plánu Nitry, a tak je otázne, nakoľko by bol investor ochotný investovať do stavby vyhliadkovej veže, ak by k nej neviedla lanovka.

Zdroj: dromedar.sk

You don't have permission to register