Search
Close this search box.

Ak budete dodržiavať tieto kroky, vaša práčka vám bude verne slúžiť roky

Chvíľka nepozornosti pri praní bielizne často vedie k mnohým problémom. Tie sa však nemusia skončiť len znehodnotením obľúbených odevov, ale aj poškodením celého stroja.

Ak budete dodržiavať nasledujúce kroky, vaša práčka vám bude verne slúžiť dlhé roky. Poďte sa o tom spolu s nami presvedčiť.

Vyprázdnite všetky vrecká

Ako často sa vám stalo, že ste museli vyčistiť vnútorné vrecká nohavíc alebo dvierka práčky alebo odstrániť žmolky z inej bielizne len preto, že ste si zabudli v nohaviciach alebo mikine papierovú vreckovku?

Pred praním by ste mali vždy skontrolovať a vyprázdniť všetky vrecká košele a nohavíc. Ak už k nešťastiu došlo, postihnuté časti odevu jednoducho energicky vyklepte a pracujte s kefou na vlákna s lepiacim valčekom, najmä ak je bielizeň tmavšia. Ak bielizeň sušíte v sušičke, kúsky papiera sa samy oddelia a na konci cyklu sušenia sa dajú vybrať z filtra spolu s bežnými vláknami.

Ak by sa našli vo vreckách iné predmety a poškodili vnútro práčky, nezúfajte. Na internete dnes predsa nájdete všetky dôležité Bosch náhradné diely.

Používajte správnu teplotu vody

Ani nesprávna teplota vody nesmie v zozname najčastejších chýb pri praní bielizne chýbať. Je zodpovedná za poškodené textílií, zmenu farby a niekedy zbytočne vysokú spotrebu elektrickej energie.

Vlnu alebo jemnú syntetiku nikdy neperte pri príliš vysokej teplote. Rovnako ako pri ručnom praní, vlna by sa mala v práčke prať len krátko a odstreďovať pri nízkej rýchlosti. Vopred skontrolujte informácie na štítku a vyberte pre daný odev vhodný prací program.

Pozor na preťaženie stroja

Preťažovanie stroja je tiež kontraproduktívne, pretože nešetrí čas ani energiu. Keďže bielizeň nie je dostatočne nasiaknutá vodou a pracím prostriedkom, zostáva špinavá a možno ju budete musieť oprať znova. Aby ste sa tomu vyhli a nemuseli kupovať nové Electrolux náhradné diely, dbajte na dodržiavanie povolenej hmotnosti bielizne v bubne práčky.

Nepoužívajte veľa pracieho prostriedku

Zdá sa to absurdné, ale príliš vysoká dávka pracieho prostriedku nezabezpečí správne čistenie. Naopak, nadmerné penenie môže spôsobiť tvorbu plesní a nepríjemných pachov a škvrny na oblečení. Zvyšky pracieho prostriedku môžu tiež spôsobiť alergie. Držte sa teda odporúčaného dávkovania a dávku prispôsobte množstvu bielizne a tvrdosti vody. Uvidíte, že pri dodržiavaní týchto jednoduchých krokov vám práčka bude slúžiť naozaj dlhé roky.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého

Odporúčame: