Search
Close this search box.

Chirurg, ktorý vykonal 7 operácií za sebou, zaspal na podlahe. Jeho fotka sa ihneď stala virálnou

Medzi nich možno bez váhania zaradiť aj chirurga Dai Yu, ktorý vykonal 7 operácií bez akejkoľvek prestávky. O tom, že to pre neho nebola len „prechádzka ružovou záhradou“, svedčí aj fakt, že po tejto náročnej „šichte“ bol odfotený, ako zaspal posediačky na podlahe opretý o stenu. Informovala o tom stránka LADbible.Chirurg pôsobí v nemocnici Longgang nachádzajúcej sa v čínskom meste Šen-čen. Podľa jeho slov, mali na ten deň naplánovaných dokopy 10 operácií. Začínali o 8:00 ráno. Pokým sa po 7 operáciách, okolo 17:00, pripravovali anesteziológovia na ďalšie, Dai Yu si povedal, že si aspoň na 10 minút oddýchne. Skončilo to však krátkym neplánovaným spánkom v neprirodzenej polohe.

Našiel ho tak kolega, ktorý tento okamih zvečnil a fotku zavesil na sociálne siete. Ľudia ju začali vo veľkom komentovať, pričom chirurga nazvali hrdinom za jeho oddanosť. On to však neriešil a zostal nohami pevne na zemi. Svoj pracovný výkon jednoducho označil za plnenie si povinností.

Zdroj: Longgang Channel

Je to však naozaj v poriadku?

Ak by ste si náhodou mysleli, že zvyšné 3 plánované operácie už chirurg nevykonal, boli by ste na omyle. Pôvodný plán naplnil do poslednej bodky a z nemocnice odišiel až o 21:00.

Aj keď jeho konanie vyhodnotila väčšina ľudí ako obdivuhodné, niektorí sa zamýšľajú aj nad samotnými pracovnými postupmi nemocnice. A hlavne nad tým, či je v silách chirurgov, ktorých práca je zložitá a často aj život ohrozujúca, aby mohli vykonať toľko zákrokov v jeden deň, a to naplno sústredení. Veď aj v iných zamestnaniach sú odporúčané aspoň minimálne a pravidelné prestávky. A hoci sa v tomto konkrétnom prípade, našťastie, nič pacientom nestalo, menej môže byť niekedy viac.

Zdroj: ladbible.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: