Search
Close this search box.

Ako si vybrať zásnubný prsteň: Úspešné tipy a rady

Spolu s jednoduchými diamantovými náušnicami sa radí k ozdobám s obrovským významom, a preto by sme ho mali vedieť správne vybrať. My sme sa vám rozhodli priniesť niekoľko užitočných rád, ktoré vám pri najbližšom navštívení klenotníctva alebo internetového obchodu so šperkami túto voľbu uľahčia.

Vkus

Ako prvé  budete vyberať snubné prstene určite podľa vzhľadu. Len v ojedinelých prípadoch si však partnerka má možnosť vybrať sama, pretože je celá záležitosť utajená a dôvodom plánovaného prekvapenia.

To znamená, že ako partner sa musíte trafiť do vkusu svojej partnerky, kde si zároveň otestujete, ako dobre sa v tom všetkom vyznáte. Ozdôb tohto druhu je na trhu naozaj veľa, a preto vás to celé môže veľmi rýchlo pomýliť. Možno by bolo vhodné si všimnúť, aké šperky vaša milovaná polovička preferuje, ale ani to nemusí byť až tak správne riešenie, pretože takýto prsteň je o niečom inom. Krásnym zásnubným prsteňom z bieleho zlata ale určite nič nepokazíte. V každom prípade by mal byť jednoduchý, pričom jeho krásu vyzdvihne originálny drahokam.

Veľkosť

Príde na radu hneď po tom, ako ste si z množstva ponuky vybrali to ideálne riešenie. Pri veľkosti to môže byť dosť problematické, ale všetko sa dá veľmi rýchlo vyriešiť. Niekedy vám prsteň zväčšia alebo zmenšia aj na počkanie, dôležitý je predsa moment prekvapenia.

Zistiť veľkosť môžete aj tak, že si, samozrejme v tajnosti, so zámienkou zistenia správnej veľkosti požičiate prsteň, ktorý už nosí. Ako úspešný pri tom budete je už len na vás, je to ale jedna z najistejších volieb. Vždy je lepší o niečo väčší prstienok, počas dňa sa veľkosť prsta, v dôsledku opuchu, môže predsa len meniť.

Nemajte strach ani z veľkej investície, dnes sú tieto šperky naozaj cenovo dostupné a dôležité predsa je, že splnia účel.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: