Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Holandský Lidl dáva stop cigaretám. Postupne úplne zmiznú z jeho ponuky

Podľa reťazca sa v posledných rokoch predaj cigariet rapídne znížil a supermarket už na nich nie je ziskový. Lidl v minulosti podnikol aj isté opatrenia, aby znížil dopyt po tabakových výrobkoch. Minulý rok napríklad prestal vystavovať všetky cigarety. Stal sa z nich takpovediac „podpultový“ tovar. Aj toto opatrenie odrádza čoraz viac ľudí od kúpy.

zdroj: LIDL

„Trend je jasný, Holandsko sa stáva nefajčiarske. Cítime to aj na tržbách a nechceme proti tomu bojovať. Je pre nás logické postupne ukončiť predaj cigariet,“ povedal hovorca reťazca Lidl pre holandskú tlačovú agentúru ANP.Holandské ministerstvo zdravotníctva je nadšené z tohto kroku. Holandsko už totiž dlhé roky aktívne bojuje proti fajčeniu. V blízkej budúcnosti chce vláda zakázať fajčenie nielen vo všetkých reštauráciách, ale aj na terasách. Do roku 2020 musia všetky supermarkety prestať vystavovať tabakové výrobky.

Výnimku dostali benzínové pumpy a stánky. Tie budú môcť cigarety ponechať na očiach zákazníkov až do roku 2022. Lidl zatiaľ neplánuje obmedziť predaj cigariet v iných štátoch. Reťazec má v Holandsku približne 400 prevádzok.

Zdroj: nltimes.nl, hybridtechcar.com

You don't have permission to register