Bardejov je jedno z najkrajších slovenských miest. Pozrite sa na najlepšie tipy na výlety a ubytovanie

Bardejov a jeho kúpele

Súčasný Bardejov je nádherný a ponúka toho naozaj veľa. Balneoterapeutické stredisko sa odporúča pre ľudí trpiacich chorobami pohybového aparátu a gastrointestinálneho traktu. Nachádza sa na severovýchode Slovenska, 450 km od Bratislavy, v podhorskom malebnom prostredí, 5 km od centra mesta Bardejov.

Kúpele sú vybavené modernými diagnostickými a zdravotníckymi zariadeniami. Stredisko bolo obľúbeným miestom aj Rakúsko-Uhorského kráľa Jozefa II, manželky Napoleona – Márie  Luis, ruského cára Alexandra I. a kráľovnej  Alžbety, pamätník ktorej stojí v kúpeľnom parku. A tento čarokrásny areál je aj pre vás otvorený celoročne.

Bardejov a jeho nádherné pamiatky

Začať by sme mohli asi najväčším skvostom tohto mesta, ktorým je radničné námestie s architektúrou meštianskych domov s typickými sedlovými strechami. Ich pôvodný charakter bez stavebných zásahov do celej architektúry sa zachoval dodnes, vďaka čomu pôsobia ako najkrajšie pamiatky Bardejova.

Podobne vzácnou stavbou a dominantou tohto námestia je už od stredoveku – Bazilika sv. Egídia. Ak ste sa na takéto spoznávanie poistili aj vhodným ubytovaním v Bardejove, nezabudnite navštíviť tiež radnicu, kde sa nachádza expozícia Šarišského múzea.

23 metrov hlboká studňa z 18 storočia a katov dom stoja za videnie tiež, a potom sa cez park s fontánami dostanete až k tej spievajúcej. Nádhera! Chcete viac? Pôvodné židovské kúpele, Pamätník holokaustu a ďalšie iné zaujímavosti za návštevu tohto krásneho regióna na východe Slovenska určite stoja.

You don't have permission to register