Search
Close this search box.

Bardejov je jedno z najkrajších slovenských miest. Pozrite sa na najlepšie tipy na výlety a ubytovanie

Bardejov a jeho kúpele

Súčasný Bardejov je nádherný a ponúka toho naozaj veľa. Balneoterapeutické stredisko sa odporúča pre ľudí trpiacich chorobami pohybového aparátu a gastrointestinálneho traktu. Nachádza sa na severovýchode Slovenska, 450 km od Bratislavy, v podhorskom malebnom prostredí, 5 km od centra mesta Bardejov.

Kúpele sú vybavené modernými diagnostickými a zdravotníckymi zariadeniami. Stredisko bolo obľúbeným miestom aj Rakúsko-Uhorského kráľa Jozefa II, manželky Napoleona – Márie  Luis, ruského cára Alexandra I. a kráľovnej  Alžbety, pamätník ktorej stojí v kúpeľnom parku. A tento čarokrásny areál je aj pre vás otvorený celoročne.

Bardejov a jeho nádherné pamiatky

Začať by sme mohli asi najväčším skvostom tohto mesta, ktorým je radničné námestie s architektúrou meštianskych domov s typickými sedlovými strechami. Ich pôvodný charakter bez stavebných zásahov do celej architektúry sa zachoval dodnes, vďaka čomu pôsobia ako najkrajšie pamiatky Bardejova.

Podobne vzácnou stavbou a dominantou tohto námestia je už od stredoveku – Bazilika sv. Egídia. Ak ste sa na takéto spoznávanie poistili aj vhodným ubytovaním v Bardejove, nezabudnite navštíviť tiež radnicu, kde sa nachádza expozícia Šarišského múzea.

23 metrov hlboká studňa z 18 storočia a katov dom stoja za videnie tiež, a potom sa cez park s fontánami dostanete až k tej spievajúcej. Nádhera! Chcete viac? Pôvodné židovské kúpele, Pamätník holokaustu a ďalšie iné zaujímavosti za návštevu tohto krásneho regióna na východe Slovenska určite stoja.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: