Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Navrhli unikátne múzeum, ktoré prepojí dva nespojiteľné svety. Pri pohľade vás okamžite ohromí

Medzi svetovo známe dizajnérske štúdiá patrí aj UNStudio, ktoré sa špecializuje na mestskú architektúru nenásilne spadajúcu do koloritu okolitej krajiny.Dokonalé spojenie dvoch svetov

Holandské štúdio, ktoré má pobočky na troch miestach sveta, opäť prekvapilo. Na svojej oficiálnej stránke predstavilo najnovšie dielo. Ide o múzeum, ktoré je obrovskou výzvou. Názov „Challenge Museum“ tak vystihuje veľkoleposť celého projektu. Cieľom je dokonalé prepojenie obrovskej stavby s okolím, ktoré tvorí množstvo zelene a úžitkovej pôdy.

Zdroj: unstudio.com

Múzeum by malo vyrásť v Južnej Kórei. Návrh stavby odhalil, že nepôjde o typickú budovu v tvare štvorca, ale o objekt, ktorého hlavnou devízou sú prekrývajúce sa kruhové tvary. Špičkové spoločnosti z oblasti architektúry totiž nezvyknú plávať po prúde, ale snažia sa odlíšiť, upútať a šokovať.

Zdroj: unstudio.com

Finálny projekt by mal spĺňať nasledovné: priniesť svojim budúcim návštevníkom nielen kvalitné expozície, ale mal by predstavovať miesto, kde sa budú cítiť ako v inom svete maximálne prepojení s okolitou prírodou.

Milovníci výstav si prídu na svoje

Múzeum bude mať 3 poschodia. Po vstupnej časti sa budú môcť návštevníci presunúť do prvej haly na prízemí, ktorá sa vyznačuje pórovitou povrchovou úpravou stien a priamym východom do okolitej zelene. V týchto priestoroch budú prebiehať vzdelávacie programy pre verejnosť.

Zdroj: unstudio.com

Prvé poschodie bude výstavné. Oko návštevníka však nepoteší len samotná expozícia, ale aj dokonalé výhľady na široké okolie. Výstavná hala je totiž po obvode lemovaná veľkými oknami. Nosná časť expozície sa bude nachádzať na treťom poschodí, z ktorého bude plynulý prechod na strešnú terasu.

Zdroj: unstudio.com

Toto však nie je všetko, každé poschodie bude doplnené o obrovský priehľadný obrazec zobrazujúci výjavy z podmorského života či krásu oblohy. Návštevníci tak získajú dokonalý pocit, ktorý im zaručí, že zabudnú na okolitý svet.Viac takýchto článkov si môžete prečítať na Interlight.sk.

You don't have permission to register