Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Dedinka premieta kvôli koronavírusu štátne vlajky na jednej z najvyšších hôr. Má na to šľachetný dôvod

Aktuálna nepriaznivá situácia, ktorá zasiahla celý svet, podnecuje stále viac k činnostiam prejavujúcim solidaritu. A to nielen medzi skupinkami ľudí, ale aj medzi štátmi ako takými. Jedným z takýchto prejavov je aj aktivita, ktorej sa zhostila malá švajčiarska dedinka Zermatt. 


Ako informoval portál goodnewsnetwork.org, dedinka sa rozhodla pravidelne premietať vlajky jednotlivých štátov na hore Matterhorn, ktorá je považovaná za jeden z najkrajších vrcholov Álp. Túto príjemnú „povinnosť“ dostal na starosť svetový umelec Gerry Hofstetter, pre ktorého práca so svetlom nie je žiadnou neznámou. 

A tak každú noc, počnúc 24. marcom, môžete na tomto mieste postrehnúť napríklad vysvietenú vlajku Francúzska, USA, Indie, Japonska, Nemecka, Španielska, a mnohých ďalších. Posolstvo je pritom jednoznačné. V zmysle hesla „Svetlo je nádej!“ chce dedinka takýmto spôsobom prejaviť solidaritu tým štátom, ktoré boli novým koronavírusom zasiahnuté najviac. 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

„Prostredníctvom tejto svetelnej projekcie, chce Zermatt odovzdať ľuďom nádej a prejaviť solidaritu v týchto náročných časoch,“ píše sa na ich oficiálnej stránke venovanej turizmu. „Prejavujeme solidaritu všetkým, ktorí v súčasnosti trpia, a sme vďační tým, ktorí pomáhajú krízu prekonať. Tešíme sa na ďalšie stretnutie na úpätí Matterhornu. Sme v tom všetci spolu.“ 

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Zdroj titulnej fotografie: Zermatt

You don't have permission to register