Search
Close this search box.

Nemocnica zriadila vlastnú pláž pre detských pacientov. Za týmto nápadom je šľachetná myšlienka

Ani dni strávené v nemocnici nemusia byť pre tých najmenších nutne tými najhoršími. Od plyšových hračiek, cez rozprávky na dobrú noc, až po nemocničných klaunov, existuje mnoho spôsobov ako im ukázať, že sa nemajú čoho báť.

Nesporné zdravotné výhody

Nemocnica v talianskom meste Janov však prišla s niečím ešte originálnejším. Ako informovala stránka brightside.me, rozhodla sa totiž zriadiť pre svojich detských pacientov vlastnú pláž.Detský inštitút v Janove (Gaslini Pediatric Institut), ktorý prišiel s týmto zaujímavým nápadom, vytvoril špeciálny tunel, ktorý pavilóny nemocnice napojí na pláž. Lekári pomenovali túto oblasť „Gaslini beach“ a pomocou helioterapie (liečby slnečným žiarením) vystavia deti čerstvému vzduchu a pútavému prostrediu.

Deti sa tak budú môcť na pláži odreagovať a zabaviť, čo nepochybne prispeje k ich duševnému zdraviu. Okrem toho má pre ne morský vzduch aj veľa zdravotných výhod, akými sú posilnenie kostí či zlepšenie imunitného systému.

Zdroj: Pexels

Nielen pre choré deti

Súkromná nemocničná pláž bude pre deti a ich opatrovateľov otvorená od júna do septembra. Okrem zábavy pri mori sa deti môžu zahrať aj plážový futbal či vyskúšať rôzne ďalšie aktivity. Samozrejme, sú neustále pod dohľadom a pláž má dokonca aj vlastného plavčíka.

Ak by ste teda náhodou mali cestu do Janova a chceli by ste sa pozrieť na tento unikátny nápad, neváhajte, pretože na pláž majú za poplatok prístup, okrem zamestnancov nemocnice, aj rodiny s deťmi či dôchodcovia.

Vďaka takýmto nápadom je aj pobyt v nemocnici pre naše ratolesti menej deprimujúci, a tak musíme veriť, že podobných iniciatív bude vo svete len pribúdať. Veď popritom, ako sú deti zatvorené medzi štyrmi stenami nemocnice, im čerstvý vzduch pri mori a pod dohľadom odborníkov môže len prospieť.

Zdroj: brightside.me, curioctopus.it

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: