Search
Close this search box.

Disney zahájilo prípravy hranej verzie rozprávky Herkules. Známe sú prvé informácie

Aladin, Leví kráľ, Kráska a zviera či Dumbo. Všetky tieto rozprávkové klasiky sa už dočkali svojej hranej verzie, o ktorú sa postarala spoločnosť Disney. Podľa informácií, ktoré zverejnil portál hollywoodreporter.com, by sa k nim mal za nejaký čas pridať aj remake rozprávky Herkules, ktorej pôvodná verzia vznikla v roku 1997.


Keďže sú však ohlásené prípravy ešte len v úplných začiatkoch, na povrch sa dostávajú predovšetkým rôzne špekulácie. Produkciu filmu by však mali mať na starosti bratia Russovci, známi ako tvorcovia Avengers: Endgame či Infinity War, ktorí tak urobia pomocou svojho AGBO štúdia.

Poverený napísaním scenára bol údajne Dave Callaham, ktorý sa podieľal napríklad na scenári filmu „The Expendables“ či „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings“. Predpokladá sa, že o akciu teda núdza naozaj nebude. 

Na viac informácií si musíme počkať

Otázka réžie je však zatiaľ zahalená rúškom tajomstva, rovnako ako aj herecké obsadenie. Fanúšikovia si však okamžite všimli paralelu, ku ktorej došlo prednedávnom v televíznom programe „The Disney Family Singalong“, kde americká speváčka Ariana Grande zaspievala pieseň „I Won’t Say I’m in Love“. Tá pochádza práve z rozprávky Herkules. Zaujala ich natoľko, že sa dokonca rozhodli spísať petíciu za to, aby si v hranom filme zahrala Megaru, hlavnú postavu, práve Ariana. 

Zdroj: themoviedb.org

V otázke hereckého obsadenia sa skloňovali aj mená ako Idris Elba či Ryan Gosling. V aktuálnom štádiu je však v tejto otázke ešte príliš predčasné hovoriť o nejakých zaručených informáciách.  

Nie je zatiaľ úplne jasné ani to, akým štýlom bude poňaté samotné spracovanie. Spoločnosť Disney už vo svojich remakeoch ukázala, že nie vždy sa hodlá pridŕžať len niečoho vopred nalinajkovaného. Kým minuloročný Leví kráľ sa vo veľkej miere priblížil originálu z roku 1994, film Mulan, ktorý by sa mal do kín dostať v júli tohto roka, je skôr voľnejším spracovaním pôvodnej klasiky z roku 1998. Ostáva nám teda asi jediné, nechať sa prekvapiť. 

Zdroj: hollywoodreporter.com

Zdroj titulnej fotografie: themoviedb.org

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: