Search
Close this search box.

Dom legendárneho autora hororov sa zmení na múzeum. Ponúkne dokonalé útočisko pre iných autorov

Už na prvý pohľad vyzerá, akoby ho obývali strašidlá a príšery. Červená fasáda, kovová brána s netopierom či historické vežičky. Vitajte v dome, ktorý dlhé roky obýval majster hororu, americký spisovateľ Stephen King.


Sídlo Stephena Kinga nájdete v meste Bangor, v americkom štáte Maine. Býval v ňom dlhé roky, vychoval tam svoje deti a popísal tisícky strán. Samotné sídlo, ale aj mesto Bangor, sa stalo inšpiráciou pre mnohé jeho romány. Práve toto mestečko poslúžilo ako predobraz pre fiktívne mesto Derry z Kingovho svetoznámeho románu „TO“. V kanáloch mesta Derry (respektíve Bangoru) býval aj hrôzostrašný klaun Pennywise.

Útočisko pre spisovateľov

Sídlo, ktoré akoby vypadlo zo strašidelných príbehov, patrí stále Kingovcom. Rodina sa však v ňom už takmer nezdržiava. Ako uviedol portál unilad.co.uk, Kingovci momentálne trávia väčšinu času na cestách alebo v dome na Floride.

Preto sa rodina svetoznámeho autora rozhodla, že z ich starého domu urobia akési múzeum tvorby Stephena Kinga. Už teraz je sídlo často obliehané turistami, ktorí sa chcú odfotiť s týmto znepokojujúcim domom. Stephen a jeho manželka Tabitha však z domu nechcú urobiť žiaden zábavný park, súkromie ich susedov je pre nich na prvom mieste.

Múzeum sa preto stane útočiskom pre spisovateľov. Budú v ňom môcť prespávať vždy maximálne piati autori, ktorí dostanú príležitosť nasať atmosféru tohto strašidelného domu. Zároveň sa budú môcť prehrabávať v archívoch Stephena Kinga, ktorý má na svojom konte neuveriteľných 61 románov. Okrem nich vydal aj niekoľko zbierok poviedok a 5 kníh mimo beletrie.

Projekt už stihla schváliť Mestská rada Bangoru. „Rodina Kingovcov bola za celé tie roky úžasná. Darovala mestu Bangor pri rôznych príležitostiach doslova milióny dolárov. Zachovanie Kingovho odkazu v Bangore je pre našu komunitu veľmi dôležité,“ povedal pre portál rollingstone.com Ben Sprague, jeden z členov Mestskej rady mesta Bangor.

Veríme, že fanúšikom a nádejným spisovateľom prinesie pobyt v dome Stephena Kinga inšpiráciu. A tiež dúfame, že sa im budú počas bývania u majstra hororu vyhýbať zlé sny.

Zdroj: unilad.co.uk, rollingstone.com

Zdroj titulnej fotografie: Flickr / Ikar

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
10 faktov o legendárnom Levom kráľovi, ktoré vás zaručene prekvapia
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém

Odporúčame: