Search
Close this search box.

OPTICKÁ ILÚZIA: Dokážete odhaliť, ktorej zebre patrí hlava?

Internetom sa šíri ďalšia bizarná optická ilúzia, ktorá sa za krátky čas stala virálnou. Ako už býva zvykom, ľudia sa rozdelili do viacerých táborov. Do ktorého z nich sa zaradíte vy? 


Ako informuje portál Mirror, indickému fotografovi Saroshovi Lodhimu sa počas návštevy národnej rezervácie Maasai Mara v juhozápadnej Keni podarilo zachytiť priam neuveriteľný obraz dvoch zebier. Ten vytvára dokonalú optickú ilúziu, pri ktorej sa ich hlavy prekrývajú, a teda nie je možné v prvom momente jednoznačne určiť, ktorému zvieraťu patrí tá, ktorá sa pozerá priamo do objektívu. 

Fotografia sa dostala na verejnosť vďaka fotografovmu priateľovi Parveenovi Kaswanovi, ktorý ju zavesil na Twitter. Ten zároveň ľudí vyzval, aby zdieľali s ostatnými svoje názory. Pod príspevkom sa okamžite strhla bujará debata, v rámci ktorej užívatelia vychádzali naozaj z rôznych záchytných bodov. 

Niektorí si všímali záhyby na krku, iní tvrdili, že na obrázku sa ukrýva ešte tretia zebra. Našli sa aj takí, ktorí boli presvedčení o tom, že autor obrázok naschvál upravil tak, aby ľudí zmiatol. Lodhi však napokon, po všetkých dohadoch, uviedol, že tvár patrí zebre na ľavej strane. 

Zdroj: mirror.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: Twitter / Parveen Kaswan

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Logická hádanka: Podarí sa vám nájsť chybu, ktorú na obrázku urobil umelec?

 

 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou

Odporúčame: