Search
Close this search box.

Ako rozoznať inteligentných ľudí? Všetci majú spoločnú jednu vec

Máme pre vás jednoduchý návod. Inteligentný človek sa neprestáva pýtať. Určite si hovoríte, že je to hlúposť. Ak sa človek na všetko vypytuje, znamená to, že jeho vedomosti pokrivkávajú. Je to práve naopak. Kto sa veľa pýta, ten sa veľa dozvie. Za pravdu nám dáva aj známe čínske príslovie:

„Ten kto sa pýta otázky je hlupákom na päť minút, ten kto sa nepýta ostane hlupákom navždy“

Žiaden človek nie je schopný vedieť všetko. Množstvo vedomostí, ktoré nazhromaždilo ľudstvo za celé tisícročia nie sme svojím mozgom schopní obsiahnuť. Preto tí najmúdrejší z nás nikdy nepoľavia vo vzdelávaní sa. Zvedavosť je ich hnacím motorom a nikdy nebudú mať pocit, že už vedia dosť. Každý deň sa pýtajú nové otázky, každý deň na ne dostanú nové odpovede.

Zdroj: Unsplash

Inteligentní ľudia sú skromní. Ich otázky však prezrádzajú, že vás počúvajú a premýšľajú o tom, čo počuli. Robia inteligentní ľudia chyby? Od inteligentných ľudí často-krát požadujeme neomylnosť. Tak ako malé deti očakávajú neomylnosť od svojich rodičov.  Obraciame sa na nich so svojimi problémami a dúfame, že nám poradia, ako ďalej.Aj múdri ľudia však majú právo pochybiť. Rozdiel je však v tom, ako sa s chybami dokážu vysporiadať. Inteligentní ľudia chyby vítajú, pretože vedia, že sa z nich môžu poučiť. Chyby nás bolia, ale zároveň nám dávajú cenné lekcie do budúcnosti. Ak máme sebareflexiu, sme schopní poučiť sa aj z toho najhoršieho, čo nás v živote stretne. V škole nás učili, že opakovanie je matkou múdrosti. Dovolím si nesúhlasiť. Chyby sú matkou múdrosti. Máte nejaké otázky?

Zdroj: lifehack.org

Pozri aj:

Najčítanejšie

Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: