Search
Close this search box.

Otecko postavil jedinečný domček pre svoje ešte nenarodené dieťa. Neuveríte, z akého je materiálu

Plytvanie potravinami je jedným zo základných ekologických problémov dnešnej doby. Ruku na srdce, kto z nás uvarí len toľko, koľko aj reálne zje, alebo kúpi len to, čo vie, že nutne potrebuje? Ani sa nenazdáme a jedlo, ktoré sme si kúpili len nedávno, je zrazu po dátume spotreby. Väčšinou potom skončí v smetnom koši alebo, v lepších prípadoch, v domácom komposte.


Eliminovať proces plytvania potravinami je bezpochyby náročné. Fantázii sa však medze nekladú. To si pravdepodobne povedal aj muž menom Zhang, ktorý žije v severovýchodnej čínskej provincii Jilin. Ako informoval portál LADbible, muž sa rozhodol postaviť pre svoje ešte nenarodené dieťa originálny domček. Použil na to až 2 000 balíčkov surových rezancov, ktoré boli po záruke.

Zdroj: People’s Daily China

Kompletný domček pozostáva z pohodlnej postele a z rezancových tehál a okien. Hlavná stena je vyrobená zo zaoblených rezancov a ostatné oporné sú vymodelované do tvaru tehál.

Zhang je pravdepodobne prvý, kto dostal nápad vytvoriť takýto „rezancový domček“ pre svoje dieťa. Ani zďaleka však nie je prvý vo využití čínskych rezancov na nevšedné účely. V posledných mesiacoch totiž na internete koluje čoraz viac návodov ako ich možno použiť. Obľúbené sú opravy (takmer) čohokoľvek. Či už ide o obnovu diery v stole, v umývadle alebo dokonca rúčku na stoličke či škrabanec na aute.O ďalšej bizarnosti informoval britský denník The Sun. Istá blogerka sa stala populárnou vďaka vďaka nápadu vytvoriť si pomocou rezancov umelé nechty. Podrvila ich do takej podoby, aby z nich zostal len prach. Následne vzala kúsok alobalu, pridala k nechtu trošku rezancov a zalepila ich lepidlom na nechty. Nakoniec ich vybrúsila do dokonalosti a netradičné umelé nechty boli na svete.

Je až neuveriteľné, na čo všetko je balíček takých rezancov po dátume spotreby ešte použiteľný. Ak doma nejaké máte, skúste niečo zafixovať a možno nájdete pre svoju domácnosť neobyčajného pomocníka. V prípade Zhanga ostáva len dúfať, že pokým sa jeho dieťa bude hrať v novom domčeku, nezačne pršať. Ktovie, či aj na takúto alternatívu vôbec pri svojom tvorivom zápale pomyslel.

Zdroj: ladbible.com, thesun.co.uk

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: