Search
Close this search box.

Fotograf zachytil zvláštny úkaz: Voda v jazere sa zmenila na zamrznuté vlny

Vlny zamrznutej vody vznikli na jazere s príznačným názvom „Dream Lake“. Fotografia vznikla ešte vo februári, a to konkrétne v Národnom parku Rocky Mountain v americkom Colorade. Vytvoril ju Eric Gross, fotograf, ktorý sa venuje zachytávaniu krajín a prírody. 


Eric pre portál Bored Panda prezradil, že na miesto prišiel chvíľku pred západom slnka. Okolo jazera bolo minimálne 12 ďalších fotografov, a keďže ich Eric nechcel mať na svojich záberoch, presunul sa na odľahlejšie miesto.

„Veľká časť jazera bola pokrytá hrbolčekmi, avšak jedna malá časť pri pobreží vyzerala ako zamrznuté vlny. Nevedel som si vysvetliť, čo to vlastne vidím a ako to mohlo vzniknúť. Začal som fotiť. A fotil som a fotil,“ uviedol nadšený fotograf.

Zachytil ojedinelý fenomén

Na jeho fotkách vyzerá jazero ako kaluž tekutého kovu, pričom tento jav je známy pod názvom „zamrznuté vlny“. Tento fenomén nie je síce úplne bežný, ale tu a tam sa vyskytne. Práve „Dream Lake“ v Colorade je známe tým, že sa tu dá tento jav pozorovať. Vedci si zatiaľ nie sú celkom istí, ako „zamrznuté vlny“ vznikajú.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Eric Gross (@ericgrossphoto),

Existujú dve vysvetlenia. Prvé hovorí, že vlny vznikajú vďaka synergii medzi vodou, chladným počasím a vetrom. Druhé pritom hovorí, že vlny vznikajú vďaka snehu, ktorý sa topí a znovu zamŕza na povrchu zamrznutého jazera.

Fascinuje ho príroda

Ericove fotografie zaujali celý svet a v priebehu niekoľkých dní sa stali virálnymi. Fotograf následne prezradil aj to, ako sa dostal k samotnému fotografovaniu.

„Začiatkom roka 2014 som začal pracovať z domu ako copywriter. V septembri som mal našetrených dosť peňazí na to, aby som sa vybral na cesty. Počas ciest Severnou Amerikou som ďalej písal. Predtým som si urobil dva základné kurzy fotografovania a kúpil som si základnú fotografickú výbavu.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Eric Gross (@ericgrossphoto),

Počas cestovania sa ukázalo, že Erica fotografovanie očarilo. Už nechcel len cestovať, ale popritom aj fotografovať. Fascinovala ho najmä nespútaná príroda. Od roku 2014 žil Eric v štyroch amerických štátoch, striedavo u svojej rodiny a priateľov, navštívil 30 národných parkov a prežil 34 mesiacov vo svojom starom aute Toyota Camry.

Jeho cestovateľské plány do budúcnosti narušila pandémia koronavírusu. Eric musí počas najbližších týždňov ostať vo vnútri. Hneď, ako mu to situácia dovolí, však vyrazí opäť na lov tých najkrajších a najfascinujúcejších fenoménov prírody. 

Zdroj: boredpanda.com

Zdroj titulnej fotografie: Instagram / ericgrossphoto

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: