Search
Close this search box.

Jednoduchšie zakladanie s.r.o? Toto je návod, ktorý musíte vidieť

Vybaviť dnes na úrade jedno potvrdenie môže znamenať komplikácie na niekoľko týždňov. Našťastie sa viaceré úrady napojili na jednotný systém a vďaka elektronizácii si môžete vybaviť a získať mnohé dôležité potvrdenia a dokumenty aj cez internet. Kiežby to tak jednoduché bolo aj v podnikaní a pri zakladaní spoločnosti.


Ale prečo nie. Vaše prosby boli vypočuté a už behom niekoľkých dní sa môžete tešiť z novej firmy a podnikať. Ako? Všetko podstatné sa dozviete v našom článku.

Zakladanie s.r.o. dnes vybavíte už aj cez internet

Stačí si vyhľadať vhodného poskytovateľa týchto služieb a osloviť ho s prosbou rýchleho zakladania s.r.o.

Spoločnosť s ručením obmedzeným sa klasickou cestou zakladá veľmi ťažko a dlho. Musíte si nájsť vhodné sídlo spoločnosti. Zvyčajne je to kancelária niekde v centre mesta a v dobrej lokalite. Prenájom nehnuteľnosti a jej prevádzka je však drahá. Nehovoriac o tom, ak chcete v nej mať aj svojho zamestnanca.

Zdroj: Pexels

Sídlo s dobrou lokalitou a za rozumnú cenu sa hľadá veľmi ťažko. Ak si však spolu so zakladaním spoločnosti vyberiete aj prenájom virtuálnej kancelárie, úspora počiatočných nákladov vám môže pomôcť v inej oblasti. Rovnako to platí aj pre prípady, že by ste mali záujem založiť si s.r.o. v Českej republike.

Prečo je spoločnosť s ručením obmedzeným výhodnejšia?

Odpoveď na otázku nájdete už v samotnom nadpise. Za najdôležitejší benefit sa považuje obmedzené ručenie. Nie je ohrozený celý váš majetok, ako je to v prípade živnosti a navyše pôsobíte v očiach klientov oveľa lepšie. Mnohí podnikatelia si totiž veľmi dobre uvedomujú, že ste na rozbeh novej firmy museli disponovať základným imaním a kapitálom, čo je v podstate záruka určitej bonity.

Ak sa rozhodnete založiť si spoločnosť týmto spôsobom, ušetríte nie len financie, ale aj čas, ktorý môžete investovať do vlastného rozvoja a rozvoja vašej spoločnosti.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: