Jednoduchšie zakladanie s.r.o? Toto je návod, ktorý musíte vidieť

Vybaviť dnes na úrade jedno potvrdenie môže znamenať komplikácie na niekoľko týždňov. Našťastie sa viaceré úrady napojili na jednotný systém a vďaka elektronizácii si môžete vybaviť a získať mnohé dôležité potvrdenia a dokumenty aj cez internet. Kiežby to tak jednoduché bolo aj v podnikaní a pri zakladaní spoločnosti.


Ale prečo nie. Vaše prosby boli vypočuté a už behom niekoľkých dní sa môžete tešiť z novej firmy a podnikať. Ako? Všetko podstatné sa dozviete v našom článku.

Zakladanie s.r.o. dnes vybavíte už aj cez internet

Stačí si vyhľadať vhodného poskytovateľa týchto služieb a osloviť ho s prosbou rýchleho zakladania s.r.o.

Spoločnosť s ručením obmedzeným sa klasickou cestou zakladá veľmi ťažko a dlho. Musíte si nájsť vhodné sídlo spoločnosti. Zvyčajne je to kancelária niekde v centre mesta a v dobrej lokalite. Prenájom nehnuteľnosti a jej prevádzka je však drahá. Nehovoriac o tom, ak chcete v nej mať aj svojho zamestnanca.

Zdroj: Pexels

Sídlo s dobrou lokalitou a za rozumnú cenu sa hľadá veľmi ťažko. Ak si však spolu so zakladaním spoločnosti vyberiete aj prenájom virtuálnej kancelárie, úspora počiatočných nákladov vám môže pomôcť v inej oblasti. Rovnako to platí aj pre prípady, že by ste mali záujem založiť si s.r.o. v Českej republike.

Prečo je spoločnosť s ručením obmedzeným výhodnejšia?

Odpoveď na otázku nájdete už v samotnom nadpise. Za najdôležitejší benefit sa považuje obmedzené ručenie. Nie je ohrozený celý váš majetok, ako je to v prípade živnosti a navyše pôsobíte v očiach klientov oveľa lepšie. Mnohí podnikatelia si totiž veľmi dobre uvedomujú, že ste na rozbeh novej firmy museli disponovať základným imaním a kapitálom, čo je v podstate záruka určitej bonity.

Ak sa rozhodnete založiť si spoločnosť týmto spôsobom, ušetríte nie len financie, ale aj čas, ktorý môžete investovať do vlastného rozvoja a rozvoja vašej spoločnosti.

You don't have permission to register