a

Vyčíňanie neznámeho páchateľa v Tatrách. Stromy narezal a otrávil kyselinou

Ilustračné foto: Unsplash / Aldino Hartan Putra

Krásy prírody, ktoré nám ponúkajú Vysoké Tatry, sú pre väčšinu z nás miestom pre relax. Avšak nájdu sa aj takí, ktorí tieto lesy zámerne poškodzujú. Nasvedčuje tomu nedávny čin v Tatranskej Kotline, kde neznámy páchateľ zámerne narezal úplne zdravé jedle. Teraz sa očakáva, že v priebehu dvoch mesiacov tieto úplne vyschnú.

Dokopy až 14 jedlí v Tatranskej Kotline niekto narezal po celom obvode. Aby toho nebolo málo, následne ich polial kyselinou, ktorá pomaly ničí vzácne stromy rastúce okolo 130 rokov. Náhodne okoloidúca žena, ktorá si všimla poškodené miesto, ihneď oboznámila o tejto skutočnosti kompetentné osoby. Na záchranu už bolo však bohužiaľ neskoro.

zdroj: Flickr / Vladimir Heredia

„Je to taká asi osvedčená metóda. Strom sa nareže a dá sa tam nejaká kyselina, aby pomaly vysychal,“ povedal pre televíziu TA3 Gabriel Jamnický, poslanec mestského zastupiteľstva Vysoké Tatry.Keďže pozemky, na území ktorých k tomuto činu došlo, patria obci Spišská Belá, začala sa v tejto veci angažovať aj ona. Podaný bol už podnet na mestskú políciu. Motív tohto konania nie je dodnes známy a to, či sa táto vec dokáže skutočne vyšetriť, je otázne. Jedno je však isté. (Nielen) takýmito činmi prichádza naša krajina o najkrajšie a najcennejšie prírodné bohatstvá.

zdroj: TA3