Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Majiteľ fitness centra poskytol jeho členom všetko vybavenie. Chce, aby cvičili aj doma

Vybudovať si vlastné cvičebné návyky a dodržiavať svoj plán býva veľakrát náročné. Ľudia si dávajú mnohé predsavzatia či ciele, ktoré sa im nie vždy podarí dosiahnuť. A keď sa už konečne odhodlajú, príde nejaký ten koronavírus, ktorý im to všetko okamžite prekazí. 


Zatvorené fitness centrá sú však pre mnohých aj kvalitnou výhovorkou, ako poľaviť vo svojej motivácii. Tvrdia, že doma sa im nedarí dokopať k dodržiavaniu svojho cvičebného plánu.

Vyriešil to po svojom

Drew Whitted, majiteľ fitness centra „Be Strong Gym“, z amerického štátu Illinois, nechcel, aby jeho klienti strácali svoju motiváciu. Preto sa rozhodol, že ich podporí v rámci svojich možností. Ako informuje portál goodnewsnetwork.org, Drew umožnil svojim členom bezplatne využívať jeho cvičebné zariadenia aj doma. Ich hodnota pritom nie je zanedbateľná. Predstavuje viac ako 40 000 dolárov, no majiteľa hreje pri srdci, keď vidí, ako sú ľudia aktívni, a ako dokáže cvičenie a pohyb spájať rodiny. 

„Nechceme tu nič nechať. Ak naši členovia nemôžu prísť a trénovať, chceme, aby si výbavu vzali domov a mohli pokračovať v cvičení,“ povedal Drew pre portál CNN. Reakcia nenechala na seba dlho čakať. Jeho ponuku už využilo približne 80 členov, pričom on sám so svojimi zamestnancami pomáhali ľuďom vybrať si to, čo potrebujú. „Bolo to úžasné. Všetko sme to vyčistili za menej ako dve hodiny,“ nadchýnal sa majiteľ. 

Obrovská veľkorysosť

To však nie je všetko. Drew sa tiež rozhodol organizovať každý deň online cvičenia, vďaka ktorým sa môžu členovia jednoducho inšpirovať. V súčasnosti fitness centrum zamestnáva 8 zamestnancov.

Majiteľ je nateraz skalopevne rozhodnutý platiť ich v plnej sume dovtedy, kým bude firma fungovať. Zároveň prisľúbil, že po skončení pandémie si budú môcť v centre členovia užiť mesiac cvičenia úplne zadarmo. 

View this post on Instagram

New New New!! . . Be Strong is building a better gym for you in 2020! . . Be Strong is expanding its training floor providing more floor space for Be Strong Power and more room for new equipment for Be Strong! . . Over the next six weeks expect to see expansion taking place! The expansion will happen during non-training times to ensure no disruption to your normal training! . . It’s 2020 and Be Strong wants to be in touch with you, wherever and whenever, by proving all its members a Be Strong training app which is downloadable to your phone! The app is currently in the testing phase and will be live for all members in the next four to six weeks! . . The best is yet to come for Be Strong members in 2020! And we want you to be a part of it. Message us and learn how you too can become Be Strong. . . #bestrong

A post shared by Be Strong Gym (@bestrongblono) on

Majiteľove štedré gestá nenechali členov chladnými. Všetci ostali v dobrom šokovaní jeho veľkorysosťou, no trvajú na tom, aby všetky poplatky od nich prijal.

„Len nedávno vložil veľa peňazí do nového vybavenia, komunita stále rastie. Myslím si, že samotné vybavenie je naozaj krásne, takže to bola z jeho strany veľká obeta,“ povedala Paulette Cocco, jedna z verných členiek fitness centra.

Zdroj: goodnewsnetwork.org, cnn.com

Zdroj titulnej fotografie: Facebook / Instagram

You don't have permission to register