Search
Close this search box.

Keď sa dizajnéri odviažu: 8 nádherných pracovných priestorov, v ktorých by bolo radosť pracovať

Existujú však aj firmy, ktoré pochopili, že ich zamestnanci trávia v práci veľkú časť dňa a chcú tento pobyt čo najviac spríjemniť. Rozhodli sa preto vytvoriť svojim zamestnancom podmienky, v ktorých je radosť pracovať. Zdravé a inšpiratívne prostredie dokáže urobiť s ľudskou produktivitou skutočné divy.

Portál brightside.me zverejnil zoznam netradičných kancelárií, ktoré vynikajú svojou originalitou. Nechajte sa inšpirovať, veď pri troche snahy sa možno sa aj do vašej zasadačky zmestí šmýkačka.

1. Selgas Cano Architecture, Madrid

Selgas Cano Architecture Office

Selgas Cano je španielska firma, ktorá sa venuje architektúre. Najlepšou reklamou je pre ňu pravdepodobne jej vlastné sídlo. Netradičná budova je totiž situovaná v lesoch neďaleko Madridu. Keďže samotná stena budovy je zo skla, ľudia pracujúci vnútri majú pocit, že príroda je skutočne na dosah.

2. Inventionland, Pittsburgh

Davy's Treehouse

Tieto priestory sa rozprestierajú na neuveriteľnej ploche 5 500 m². Vyzerajú, akoby sa nechali inšpirovať rozprávkami od bratov Grimmovcov. Pracovisko dostalo názov Inventionland, čo však ale nie je vôbec náhoda. Pracujú tu mnohí dizajnéri, umelci a architekti, ktorí sa môžu nechať inšpirovať vskutku inovatívnym prostredím, ktoré zároveň aj sami vytvárajú.3. Pallotta TeamWorks, Los Angeles

Pallotta Teamworks-1

Firma Pallota TeamWorks sídli v skladoch a nebojí sa to priznať. Jej poznávacím znamením sú vysoké stropy a priestor naplnený žltými kontajnermi. Vďaka teplým farbám a útulnému zariadeniu cítiť už zo samotných fotografií príval pozitívnej energie.

4. White Montain, Štokholm

White Mountain Office

Tieto priestory sú skutočne úplne bezpečné. Sú totiž vybudované v atómových bunkroch. Možno práve to bolo podmienkou neziskovej organizácie WikiLeaks, ktorá v nich sídli.

5. Google, Zürich

google-3

O spoločnosti Google sa šíria zvesti, že má tie najúžasnejšie pracovné podmienky a jej kancelárie dýchajú pohodou a originalitou. Spoločnosť si svojich zamestnancov skutočne hýčka.

Google EMEA Engineering Hub, Zurich

Tak napríklad, na pobočke vo Švajčiarsku si môžete podebatovať v balóne, vo vrtuľníku, alebo vo futbalovej lopte. Takisto si môžete zahrať s kolegami basketbal. Samozrejmosťou je aj, zaiste obľúbená, šmýkačka.

6. Miagui Imagevertising, Porto Alegre

https://www.instagram.com/p/BuKNah_AmCL/?utm_source=ig_web_copy_link

Miagui Imagevertising je kreatívna produkčná spoločnosť, ktorá vie, že základom úspechu je mať dobre fungujúci tím plný spokojných ľudí. V jej kanceláriách nájdete napríklad sieť, na ktorej budú vašu myseľ zaručene bombardovať tisícky úžasných nápadov.7. Ticketmaster, Londýn

A máme tu ďalšiu šmýkačku. Áno, výťahy sú hrozný prežitok. Ticketmaster je firma zaoberajúca sa online predajom vstupeniek. Zdá sa, že sa im skutočne darí, ich kancelárie majú šmrnc.

8. Uniplaces, Lisabon

https://www.instagram.com/p/BoPK4CNASKE/?utm_source=ig_web_copy_link

Uniplaces je firma, ktorá sa zaoberá vyhľadávaním ubytovania pre študentov. Spoločnosť vie, že vysedávanie za počítačom môže mať nežiaduce účinky na chrbát, a preto svojím zamestnancom nainštalovala sieť, na ktorej sa unavené svaly dokonale zrelaxujú.

 

Ktorú z týchto vychytávok by ste prijali vo svojej práci?

 

Zdroj: brightside.me

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: